Josip Iličić je v soboto odigral 67 minut proti Laziu (2:2). V torek bo zelo verjetno začel na klopi. Tekmo bo sodil njegov rojak Slavko Vinčić. Foto: EPA

Trener Ole Gunnar Solskjaer je takrat lažje zadihal, potem pa doživel polom proti Liverpoolu (0:5), a je v soboto popravil vtis z zmago nad Tottenhamom s 3:0.

Ole Gunnar Solskjaer je 19. decembra 2018 nasledil Joseja Mourina na klopi rdečih vragov. V klubski vitrini pa se že nabira prah, United je Premier ligo zadnjič osvojil maja 2013. Foto: EPA

"Po številnih kritikah lahko začneš dvomiti o svojih sposobnostih ali pa lahko iztisneš še več. Vedno sem užival, ko sem prejel kritiko. Vsak ima svojo službo. Novinarji razmišljajo po svoje, strokovnjaki imajo drugačno mnenje. Moja služba ni, da se borim proti njim," je poudaril 48-letni Solskjaer.

V soboto mestni derbi v Manchestru
Norvežanu se je ob polčasu tekme proti Atalanti že pošteno majal stolček. S preobratom je pridobil nekaj časa. Kritike so se znova usule po zgodovinskem polomu proti Liverpoolu, saj je United deloval kot razbita vojska. Tottenham, ki je v veliki krizi, je bil pravi tekmec za celjenje ran.

Cristiano Ronaldo je dosegel odločilni zadetek pred dvema tednoma. Portugalec je bil natančen z glavo v 81. minuti za 3:2. Foto: EPA

Spored je neusmiljen. Po torkovi tekmi v Bergamu sledi mestni derbi z Manchester Cityjem na Old Traffordu v soboto ob 13.30.

"Zelo smo trpeli po porazu proti Liverpoolu. Dan po takem polomu proti velikim tekmecem je najhujši. Počutili smo se tako kot navijači. Pustili smo jih na cedilu in v soboto smo morali popraviti vtis. Odzvali smo se sijajno," je dodal Bruno Fernandes.

Gasperini: Solskjaer lahko United pripelje nazaj na vrh
Trener Atalante Gian Piero Gasperini ima veliko več težav s sestavo enajsterice. Rafael Toloi, Berat Djimsiti, Matteo Pessina in Robin Gosens so poškodovani.

Gian Piero Gasperini pričakuje precej bolj zaprto postavitev rdečih vragov. Foto: EPA

"Ob koncu lanske sezone so imeli serijo odličnih izidov. V Premier ligi so osvojili odlično drugo mesto, uvrstili so se tudi v finale Evropske lige. Solskjaer se je vsekakor izkazal. Prepričan sem, da bo počasi sestavil mozaik in popeljal Manchester United nazaj na vrh Premier lige," je povedal Gasperini.

"Prepričan sem, da bomo v torek videli popolnoma drugačno tekmo. Nismo se ustrašili na Old Traffordu, kjer je bilo imenitno vzdušje. Na stadionu je bilo več kot 70.000 gledalcev. Pripravljeni moramo biti na vse postavitve Manchester Uniteda. Na prvi tekmi pred dvema tednoma so igrali zelo odprto, proti Tottenhamu pa so se izkazali z disciplinirano igro v obrambi in niso prejeli zadetka," je razmišljal Gasperini. Atalanta je v Serie A remizirala z Laziem (2:2) in je na petem mestu.

Najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski je v soboto v Berlinu z dvema zadetkoma zrežiral zmago nad Unionom s 5:2. Foto: EPA

Nagelsmann se vrača na klop Bayerna
Bayern si lahko z zmago nad Benfico na Allianz Areni že zagotovi prvo mesto v skupini E. Bavarci so povozili vse tekmece v uvodnih treh krogih, dosegli so že 12 zadetkov, prejeli pa nobenega. Benfica je v Lizboni zdržala do 75. minute, potem pa prejela štiri zadetke.

Trener Julian Nagelsmann bo v torek verjetno dobil zeleno luč, da lahko zapusti karanteno. Najprej bo obiskal pisarno na Säbener Strasse, kjer ima kovčke iz Lizbone. Pred prvo tekmo z Benfico je bil na testiranju pozitiven na novi koronavirus. Srečanje na stadionu Luz je spremljal v hotelski sobi in po telefonu dajal navodila pomočniku Dinu Toppmöllerju.

Trener Benfice Jorge Jesus pričakuje, da bo o drugem mestu odločal medsebojni obračun z Barcelono, ki bo na sporedu 23. novembra na Camp Nouu. Katalonci so v Lizboni izgubili kar z 0:3. Foto: EPA

V Bundesligi je Bayern na vrhu lestvice. V pokalu je v sredo doživel najhujši poraz v zadnjih štirih desetletjih. Borussia iz Mönchengladbacha je bila boljša kar s 5:0 in nemški mediji so dočakali veliki trenutek – končno so lahko kritizirali Bayern. V časniku Bild so v petek dve strani posvetili analizi pokalnega poloma. Dayot Upamecano in Lucas Hernandez sta prejela najnižjo oceno.

Če bo zadnji test negativen, bo lahko Nagelsmann v torek znova sedel na klopi Bayerna. V soboto v München prihaja edina neporažena ekipa v Bundesligi Freiburg. Nagelsmann je napovedal, da je to precej pomembnejša tekma, saj so Bavarci v Ligi prvakov zanesljivo na prvem mestu v skupini E.

Barcelona tudi v Kijevu potrebuje tri točke
Na drugi tekmi te skupine bo v Kijevu gostovala Barcelona. Prvo tekmo so Katalonci dobili z 1:0. Tudi v torek nujno potrebujejo tri točke. Odločilna tekma za drugo mesto bo zelo verjetno proti Benfici čez tri tedne na Camp Nouu.