Sreda je prinesla preostalih devet tekem 2. kroga prenovljene Lige prvakov in kar nekaj presenečenj in nenavadnih tekem. Evropski prvak Real Madrid je izgubil na gostovanju pri Aston Villi (1:0), enako usodo je doživel tudi Bayern pri Lillu (1:0).

Za slovenskimi nogometaši v elitnem evropskem klubskem tekmovanju je črn večer, pa četudi je prvi napadalec reprezentance zabil kar dva gola.

Benjamin Šeško leti. Na deseti tekmi sezone je v dresu kluba in reprezentance zabil deveti in deseti gol, petega in šestega za Leipzig, k čemur je dodal še tri podaje. Foto: AP

Šeško dvakrat popeljal bike v vodstvo

Po dveh poškodbah pri Juventusu v prvih 10 minutah in po skupno pol ure otipavanja in prežanja na napake, se je v 30. minuti tekma nenadoma razživela. Dušan Vlahović je prišel do strela z roba 16-m prostora, a je napadalca Juventusa ustavil Peter Gulacsi. Madžarski vratar Leipziga je hitro oddal žogo Davidu Raumu, ki je poskrbel za bliskoviti protinapad.

Loïs Openda je s podajo v osrčje prostor kazenskega prostora našel partnerja v napadu. Z desnico v zraku je Šeško spretno zaustavil žogo, nato pa jo z levico silovito poslal v prečko in od nje čez črto ter v mrežo Juventusa. 1:0 za Leipzig po zaslugi izjemnega gola 21-letnega Slovenca, ki je zabil drugi gol v letošnji Ligi prvakov.

Na začetku drugega polčasa je Juventus izigral domačo obrambo, Koppmeiners pa je stresel le desno vratnico, vendar so gostje izenačili že v naslednjem napadu. Z leve strani je podal Andrea Cambiaso, pred vrati pa je žogo v mrežo preusmeril Vlahović. Izenačenje je sprožilo ofenzivo Leipziga: ob izteku 53. minuti je Openda po preigravanju z drugim poskusom stresel vratnico Juventusa. Dve minuti zatem je Šeško z glavo meril prek vrat.

Šeško je hladnokrvno izkoristil enajstmetrovko. Rezervni vratar Juventusa Perrin je šel v eno, Slovenec pa je udaril v drugo stran. Foto: Reuters

Dvakratno posredovanje VAR-a

Zatem je Openda znova vrtel obrambo, s posredovanjem izven 16-m ga je zaustavil šele vratar Michele Di Gregorio. A posredoval je VAR in razkril, da je čuvaj mreže zunaj kazenskega prostora igral z roko, kar je pomenilo neposredni rdeči karton. S prostega strela po prekršku je Simmons nastreljal živi zid, v katerem je David Luiz z roko nespretno ščitil obraz in hkrati zaustavil let žoge proti vratom. Znova je bil potreben VAR-a in dosojena je bila 11-m za Leipzig. Najstrožjo kazen je mirno in suvereno izvedel Šeško, rezervni vratar Mattia Perin je šel v svojo desno, Slovenec pa je poslal žogo v drugo stran za 2:1.

Preobrat stare dame z igralcem manj

Francisco Conceicao je najprej podal za izenačenje Vlahovića, nato pa sam premešal domačo obrambo in poskrbel za dramatično zmago Juventusa na Saškem. Foto: Reuters

Kljub igralcu manj se Juventus ni predal in je takoj krenil v napad. V 69. minuti je Vlahović opazil, da Gulacsi stoji izven vrat, nakar je Srb premagal Madžara z mojstrskim zavitim strelom v odaljeni levi zgornji kot za izenačenje na 2:2. Sledil je nov juriš Leipziga, ki je prinesel novo vratnico po strelu Opende. V 82. minuti je sledila hladna prha: gostujoči napadalec Francisco Conceicao je s preigravanjem osmešil obrambo rdečih bikov in zadel za vodstvo Juventusa s 3:2.

Sledila je napeta končnica, ki je bila deležna devetih minut sodnikovega dodatka. Kljub kopici poskusov in strelov pa izenačenja ni bilo, junak je postal rezervni vratar Perrin, ki je tudi preprečil hat-trick Šeška. Juventus si je z deseterico priboril drugo zmago, Leipzig pa doživel še drugi boleč poraz.

Oblakova vrnitev v Lizbono za pozabo

Kapetan Slovenije Jan Oblak se je vrnil v Lizbono k svojemu prvemu tujemu klubu, a zgolj na obisk. V vratih Atletica je Škofjeločan proti Benfici doživel pravcati polom, saj je prejel kar štiri gole.

V nesrečni 13. minuti je gostujoča številka 13 bila že prvič matirana. Oblak je bil nemočen pred vročim napadalcem Benfice, na katerega je pozabila Atleticova obramba. Kerem Aktürkoğlu po prihodu iz Galatasarayja igra izjemno: štirje goli in dve podaji na petih tekmah.

Kdo bo nocoj v vlogi Celtica?

Sorodna novica Havertz in Saka potopila PSG, visoke zmage Borussie, Barcelone, Interja in Cityja

Sreda prinaša drugo polovico 2. kroga v Ligi prvakov, ki je s prevzemom prilagojenega švicarskega sistema postala tekmovanje z enotno ligaško lestvico. Že uvodni krog in torkove tekme so potrdili, da se velikani dobro zavedajo, kako pomembna je razlika v golih, tako da ni milosti z na papirju slabšimi in šibkejšimi tekmeci. V torek je Borussia Dortmund s kar 7:1 razbila Celtic in se povzpela na vrh lestvice.

Za izločilne boje se je treba prebiti med 24 najboljših, pri čemer bo prva osmerica po osmih krogih rednega dela neposredno uvrščena v osmino finala.

Dva avtogla in dve zapravljeni 11-m v Gironi

Girona je izgubila prvo domačo tekmo Lige prvakov, potem ko si je proti Feyenoordu zabila kar dva avtogola. Avtogol vratarja Gazzanige je bil usoden za Katalonce že v uvodnem krogu pri PSG-ju (0:1). Foto: Reuters

Na drugi zgodnji tekmi se je v Gironi pisala zgodovina, saj so gostili prvo tekmo elitnega klubskega tekmovanja. Vendar se domača premiera ni posrečila: po dveh avtogolih gostiteljev je s 3:2 slavil Feyenoord. Vmes sta oba kluba zapravila najstrožjo kazen, Nizozemci za vodstvo s 3:1, Katalonci pa za izenačenje na 2:2, obakrat pa sta zablestela vratarja.