Vinicius Junior (levo) se je veselil tretjega hat-tricka v majici Reala in prvega v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Nemci so v prvem delu izkoristili dva trenutka nezbranosti v domači obrambi. V 30. minuti je goste v vodstvo popeljal Donyell Malen iz sredine kazenskega prostora po lepi akciji, ki se je začela na levi strani. Štiri minute pozneje je Nizozemec podal z desne strani, pred vrati pa je žogo iz bližine v mrežo pospravil Jamie Gittens.

Real je bil kmalu zatem zelo blizu znižanju zaostanka. Na začetku 37. minute je namreč v isti akciji Jude Bellingham najprej stresel prečko, po odbiti žogi pa je Rodrygo zadel še vratnico. Na drugi strani je Thibaut Courtois s sijajnima obramba po poskusih Gittensa in Juliana Brandta preprečil še višjo prednost Borussie.

Antonio Rüdiger (desno) je začel Realovo vrnitev v drugem polčasu. Foto: Reuters

Šov Reala, ki je v zadnjih letih nanizal že kar nekaj podobnih vrnitev, se je začel po uri igre. V 60. minuti je po podaji Kyliana Mbappeja z desne strani z glavo znižal Antonio Rüdiger, tri minute pozneje je iz bližine izenačil Vinicius Junior.

Za dokončen preobrat na stadionu Santiago Bernabeu sta v 83. in 86. minuti poskrbela Lucas Vazquez po protinapadu tudi z nekaj sreče (žoga se je vrnila k njemu po odboju od Brandta) in še enkrat Vinicius, ki je s svoje polovice zelenice prodrl do kazenskega prostora in matiral Gregorja Kobla. Brazilec je v 93. minuti dosegel še en zadetek in postavil piko na i.

Trener Borussie Nuri Sahin ni imel srečne roke pri menjavah, saj je v 55. in 64. minuti iz igre potegnil oba strelca Gittensa in Malna ter ju zamenjal z dvema obrambno usmerjenima nogometašema, zato so bili Dortmundčani po odmoru v napadu nenevarni.

Donyell Malen je v 30. minuti poskrbel za vodstvo Borussie v Madridu. Foto: Reuters

Toure le spravil žogo za hrbet razpoloženega Perina

Na drugem derbiju večera sta se v Torinu merila Juventus in Stuttgart, z zadetkom v 92. minuti so z 0:1 zmagali Nemci.

Junak je postal rezervist, malijski napadalec El Bilal Toure. Stara dama je končnico tekme odigrala brez izključenega Danila, ki je prejel drugi rumeni karton. V 86. minuti je vratar Juventusa Mattia Perin ubranil 11-metrovko Enzu Millotu.

To je prvi poraz varovancev Thiaga Motte v tej sezoni, ki ga ni mogel preprečiti niti izjemno razpoloženi Perin, ki je ves večer paral živce gostujočim nogometašem. Na začetku drugega polčasa je bil lep zadetek Deniza Undava razveljavljen zaradi igranja z roko.

Tretji poraz Crvene zvezde

Monaco je v 3. krogu nadaljeval v silovitem ritmu in Crveno zvezdo premagal s 5:1. Timi Max Elšnik je igral vso tekmo, Vanja Drkušić pa zaradi poškodbe, ki jo je staknil med igranjem za reprezentanco v Kazahstanu, ni odpotoval v Monte Carlo.

Beograjčani so že v prejšnjem krogu doživeli visok poraz v gosteh pri Interju, ki je bil boljši s 4:0. Za uvod pa so pred dobrim mesecem doma klonili pred Benfico z 1:2. Na drugi strani je Monaco premagal Barcelono (2:1) in se v Zagrebu z Dinamom razšel z 2:2.

Nogometaši iz kneževine uspešne predstave nizajo tudi v francoskem prvenstvu, kjer so zbrali šest zmag in dva remija. S PSG-jem (ta je v Ligi prvakov še brez zmage, tokrat je le remiziral z 1:1 proti PSV-ju) si delijo prvo mesto na lestvici. Tudi Crvena zvezda je v srbskem prvenstvu po 11 krogih še neporažena, zmagala je kar desetkrat.

Lamine Camara in Timi Max Elšnik med dvobojem na stadionu Louis II. Foto: Reuters

Sturm Gradec je brez pomoči Jona Gorenca Stankovića (poškodba roke) v Celovcu gostil lizbonski Sporting in izgubil z 0:2. Tomi Horvat je igral do 70. minute, 19-letni Jeseničan Arjan Malić pa je bil na klopi.

Kenan Bajrić je s Slovanom iz Bratislave gostoval pri Gironi in s soigralci prav tako klonil z 2:0.

Prva je do treh zmag prišla Aston Villa, ki je bila z 2:0 boljša od Bologne.

Liga prvakov, 3. krog, torkove tekme

MILAN – CLUB BRUGGE 3:1 (1:0)
Pulišić 34., Reijnders 61., 71.; Sabbe 51.
RK: Onyedika 40./Club Brugge

MONACO – CRVENA ZVEZDA 5:1 (2:1)
Minamino 21., 70., Embolo 45.+4, Singo 54., Akliouche 96.; Ndiaye 27./11-m

PARIS SG – PSV EINDHOVEN 1:1 (0:1)
Hakimi 55.; Lang 34.

REAL MADRID – BORUSSIA (D) 5:2 (0:2)
Rüdiger 60., Vinicius Junior 63., 86., 93., Lucas Vazquez 83., ; Malen 30., Gittens 34.

JUVENTUS – STUTTGART 0:1 (0:0)
E. B. Toure 92.
RK: Danilo 84./Juventus
Perin (Juventus) je v 86. minuti ubranil 11-metrovko Millotu.

ARSENAL – ŠAHTAR DONECK 1:0 (1:0)
Riznik 29./ag
Trossard (Arsenal) je v 77. minuti zastreljal 11-metrovko.

ASTON VILLA – BOLOGNA 2:0 (0:0)
McGinn 55., Duran 64.

GIRONA – SLOVAN BRATISLAVA 2:0 (1:0)
Gutierrez 42., Juanpe 73.
Bajrić (Slovan Bratislava) je igral vso tekmo.

STURM GRADEC – SPORTING LIZBONA 0:2 (0:1)
Santos 23., Gyökeres 53.
Horvat je igral do 70. minute, Malić je bil na klopi, Gorenc Stanković (vsi Sturm Gradec) je poškodovan.