Lionel Messi se skupaj z Malcomom veseli drugega gola. Foto: Reuters

Barca je dolgo lomila odpor Espanyola, nato pa je v 71. minuti prišla do prostega strela z roba kazenskega prostora. K žogi je pristopil Lionel Messi in jo poslal čez živi zid, kakšen meter pred golovo črto pa jo je zmedeni Victor Sanchez nespretno preusmeril za hrbet svojega vratarja Diega Lopeza, ki bi jo brez Sanchezovega posredovanja najbrž ubranil.

Thomas Partey je šest minut pred koncem z evrogolom postavil končni izid. Foto: Reuters

Messi po podaji Malcoma povišal na 2:0
Zasedba Ernesta Valverdeja je zmago potrdila v 89. minuti. Po dobro izpeljanem protinapadu je Malcom z leve strani podal žogo v sredino kazenskega prostora, kamor je pritekel Messi in "s prve" poslal žogo v levi spodnji kot nemočnega Lopeza.

Barcelona je imela sicer veliko terensko premoč. Posest žoge 68:32, streli 10:2, v okvir vrat 3:2.

Gladka zmaga Atletica
Drugouvrščeni madridski Atletico še vedno zaostaja deset točk. Alaves je bil nemočen proti colchonerosom (0:4). Že v 5. minuti je Saul Niguez z leve strani poslal žogo med nogama vratarja Fernanda Pacheca v mrežo. V 11. minuti je Diego Costa z izjemnim strelom z 20 metrov zatresel malo mrežico. Po uri igre je Alvaro Morata učinkovito zaključil protinapad. Za najlepši zadetek večera je poskrbel Thomas Partey, ki je z močnim strelom s 25 metrov poslal žogo pod prečko.

Karim Benzema je minuto pred koncem priigral realu tri točke. Foto: Reuters

Benzema preprečil senzacijo
Na zadnji tekmi 29. kroga se je madridski Real dolgo časa mučil z zadnjeuvrščeno Huesco (3:2). Odločilni zadetek je dosegel Karim Benzema v predzadnji minuti. Francoz je z desnico zavrtinčil žogo v malo mrežico in preprečil senzacijo na stadionu Santiago Bernabeu. Kraljevi klub za vodilno Barcelono zaostaja 12 točk.

Zinedine Zidane je v vratar postavil sina Luco, ki je prvi zadetek prejel že v 3. minuti, ko ga je ukanil Cucho.