Theo Walcott je z izjemnim diagonalnim strelom premagal nemočnega Joseja Reino in zadel za 2:2. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je Liverpool povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Jordan Henderson
Jordan Henderson je po uri igre zadel za 0:2, a je dvojno vodstvo trajalo zgolj nekaj minut. Kmalu zatem je Olivier Giroud začel Arsenalov povratek. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je v končnici prvega polčasa v Readingu zadel za Chelsea, na 0:2 je povišal Frank Lampard, a tudi to ni bilo dovolj za poln izkupiček točk. Foto: Reuters
Adam Le Fondre
Še v rednem delu srečanja je Adam le Fondre zaostanek prepolovil, v 95. minuti pa je šokiral Londončane in zadel za 2:2. Foto: EPA
Wayne Rooney
Manchester United je na Old Traffordu gostil Southampton, ki je povedel že v 3. minuti, a je kmalu zatem izenačil junak srečanja Wayne Rooney. Ta je v 27. minuti po lepo izvedeni akciji med Robinom van Persiejem in Patriceom Evrajem zadel zmagoviti gol iz neposredne bližine. Rdeči vragi v končnici tekme niso igrali prepričljivo, a so vendarle zadržali minimalno prednost. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je Tottenhamu v Norwichu prinesel točko. Foto: Reuters

Arsenal je bil med srečanjem precej boljši nasprotnik, vseskozi je pritiskal na Liverpoolovo obrambo, zlasti v nadaljevanju, ko je lovil dvojni zaostanek. Tudi po izenačenju so topničarji še naprej napadali, a tako želenega preobrato niso uspeli zrežirati.

Suarez izkoristil zmedo v obrambi
Liverpool je prvi povedel, v 6. minuti se je med strelce vpisal Luis Suarez. Urugvajec je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru Arsenala in poposredovanju Wojciecha Szczesnyja, ki je ubranil strel Danielu Sturridgeu, zadel znotraj kazenskega prostora. Takoj zatem je Theo Walcott s plasiranim strelom ogrel dlani vratarja Joseja Reine. Arsenal je bil v prvem polčasu precej močnejši, vseskozi je pritiskal na obrambo Liverpoola, ki pa se ni dala. Zadnjo lepo priložnost v prvem delu je z lobom zapravil Jordan Henderson.

Po uri igre zadela Henderson in Giroud
Topničarji so drugi polčas začeli bliskovito, znova so goste potisnili na njihovo polovico, s prostega strela je Lukas Podolski zadel Lucasa Leivo, z drugim strelom pa še Jamieja Carragherja, ki je za trenutek izgubil sapo. Vodstvo rdečih je po uri igre podvojil Jordan Henderson. Ta je prodrl skozi neodločeno Arsenalovo obrambo in med petimi igralci žogo nekako le strpal v mrežo. Toda dvojna prednost gostov ni trajala dolgo, že štiri minute pozneje je po predložku s prostega strela žogo z glavo za Reinov hrbet spravil Olivier Giroud.

Gostiteljem je v 67. minuti uspel povratek. Z izjemnim diagonalnim strelom je žogo v malo mrežico pospravil Walcott. V 70. minuti je angleški reprezentant z roba kazenskega prostora še enkrat nevarno zapretil, žoga je za las švignila mimo Reinove desne vratnice.

Suarez skoraj ukradel zmago
Topničarji so še naprej napadali, v 82. minuti je Santi Cazorla iz obrata z levico zapravil lepo priložnost, dve minuti pozneje je z razdalje Reino v obrambo prisilil še Giroud. V sodnikovem dodatku si je nato rezervist Andre Santos privoščil napako, po kateri bi Suarez skoraj dosegel zmagoviti zadetek.

City si je privoščil spodrsljaj
Že v torek sta se v Londonu udarila QPR in Manchester City, ki je zgolj remiziral (0:0) z zadnjeuvrščeno ekipo Premier lige. Sinjemodri bi še kako potrebovali Maria Balotellija, ki je medtem podpisal za Milan. Nikakor jim ni uspelo predreti odlične obrambe gostiteljev, ki so imeli v vratih zelo razigranega Julia Cesarja. Ta je z izjemno obrambo preprečil veselje Garethu Barryju, med drugim je prečko zadel še Pablo Zabaleta. City bi se lahko z zmago (in tekmo več) pred sredinimi tekmami vodilnemu Manchester Unitedu približal le na dve točki razlike, a je razlika zdaj +7.

24. krog, sredine tekme:
ARSENAL - LIVERPOOL 2:2 (0:1)
Giroud 64., Walcott 67.; Suarez 5., Henderson 60.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs (37./Santos), Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Liverpool: Reina, Johnson, Agger, Carragher, Wisdom, Leiva, Gerrard, Henderson, Downing, Suarez, Sturridge (71./Enrique).

Sodnik: Kevin Friend

EVERTON - WEST BROMWICH ALBION 2:1 (2:0)
Baines 29., 45./11-m; Long 65.

NORWICH - TOTTENHAM 1:1 (1:0)
Hoolahan 33.; Bale 80.

FULHAM - WEST HAM 3:1 (1:0)
Berbatov 10., Rodallega 49., Petrić 90.; Nolan 48.

STOKE CITY - WIGAN 2:2 (1:0)
Shawcross 23., Crouch 48.; McArthur 50., Santo 61.

SUNDERLAND - SWANSEA 0:0

MANCHESTER UNITED 24 19 2 3 59:31 59 MANCHESTER CITY 24 15 7 2 45:19 52 CHELSEA 24 13 7 4 49:24 46 TOTTENHAM 24 12 6 6 41:29 42 EVERTON 24 10 11 3 37:27 41 ARSENAL 24 10 8 6 48:29 38 LIVERPOOL 24 9 8 7 42:30 35 SWANSEA 24 8 10 6 34:27 34 WEST BROMWICH A. 24 10 4 10 34:34 34 STOKE CITY 24 6 12 6 24:29 30 SUNDERLAND 24 7 8 9 27:31 29 FULHAM 24 7 7 10 36:41 28 WEST HAM 24 7 6 11 27:36 27 NORWICH 24 6 9 9 25:40 27 NEWCASTLE 24 6 6 12 30:42 24 SOUTHAMPTON 24 5 8 11 31:42 23 READING 24 4 8 12 30:45 20 ASTON VILLA 24 4 8 12 20:46 20 WIGAN 24 5 5 14 27:45 20 QUEENS PARK RANG. 24 2 10 12 18:37 16