Daniel Sturridge je v 70. minuti postavil končni izid manj kot minuto po prihodu na zelenico. Foto: Reuters
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp se veseli tretje zaporedne zmage. Foto: Reuters

Redsi so na lestvici s 40 točkami drugi, za vodilnim Chelseajem zaostajajo za šest točk.

Gostje so v 12. minuti vodili po zadetku Jona Waltersa z glavo, ko bi moral bolje posredovati vratar Simon Mignolet. V 35. minuti je Adam Lallana izenačil iz bližine z desne strani, ko je kaznoval neodločnost branilca Glena Johnsona, devet minut pozneje pa je že bilo 2:1, ko se je med strelce vpisal Roberto Firmino. Žoga je po njegovem nizkem strelu v kazenskem prostoru najprej zadela obe vratnici in nato končala za črto.
Po četrt ure drugega polčasa je Giannelli Imbula pred vrati v lastno mrežo preusmeril žogo po predložku Divocka Origija. Končni izid je v 70. minuti postavil rezervist Daniel Sturridge, to pa je bilo manj kot minuto po prihodu na zelenico, ko je prestregel slabo podajo Ryana Shawcrossa vratarju Leeju Grantu. To je bil njegov prvi ligaški zadetek v tej sezoni.

Varovanci Jürgena Kloppa so v koledarskem letu 2016 dosegli že 86 premierligaških golov, kar je največ po letu 1989. V soboto ob 18.30 bodo na Anfieldu gostili Manchester City. Stoke je brez zmage že štiri tekme zapored.

Predzadnji Swansea je dan po porazu proti West Hamu z 1:4 odpustil trenerja Boba Bradleyja. Američan je Valižane vodil le 85 dni, potem ko je 3. oktobra zamenjal Francesca Guidolina. Na 11 tekmah je doživel sedem porazov.