Liverpool se je po zaslugi Petra Croucha le uvrstil v Ligo prvakov. Žreb skupin bo v četrtek. Foto: EPA
Gol Milana za 0:1.
Takole je Filippo Inzaghi premagal vratarja Crvene zvezde Ivana Randjelovića. Pippo je bil strelec za Milan na obeh tekmah. Foto: EPA
Veselje nogometašev Benfice
Benfica je popolnoma nadigrala dunajsko Austrio, za katero je do 54. minute igral tudi Nastja Čeh. Foto: EPA

Med elitnih 32 ekip so se uvrstili še Hamburger SV, Benfica in Valencia. Preostalih 11 klubov bo znanih po sredinih dvobojih.

Liverpool, ki je na prvi tekmi pred domačimi navijači slavil z 2:1, se je na povratni tekmi v Kijevu komaj izognil podaljškoma. Evropski prvaki iz leta 2005 so po boljši igri in kopici zgrešenih priložnosti povedli v 54. minuti, ko je "tradicionalno" z glavo zadel Peter Crouch. Izraelci so prek Argentinca Roberta Colauttija izenačili devet minut pozneje, kar jim je dalo krila. Sedem minut pred koncem je izvrsten strel Colauttija lepo ubranil vratar Pepe Reina.

Pippo ohladil polno Marakano
Milan je pred 55.000 gledalci na beograjski Marakani zmagal z 2:1. Vse upe gostiteljev, ki so se podali v lov za zaostankom z 0:1, je že v 29. minuti pokopal Filippo Inzaghi. Šestkratni evropski prvaki so vseskozi nadzorovali potek igre in v 78. minuti prek Clarencea Seedorfa povedli z 0:2. Častni zadetek za rdeče-bele je v 80. minuti postavil Duško Djokić.

Čeh ni mogel pomagati Austrii
Avstrijska predstavnika na povratnih tekmah nista imela pravih možnosti. Austria, za katero je Nastja Čeh igral do 54. minute, je s 3:0 izgubila proti Benfici in že četrtič obstala na zadnji oviri pred nogometnim rajem. Z istim izidom je izgubil tudi Salzburg, ki pa je bil vendarle do konca v igri. Valencia je z golom Fernanda Morientesa že v 13. minuti izničila zaostanek s prve tekme. David Villa je kmalu povišal po odbitku po zgrešeni enajstmetrovki, vse dvome o skupnem zmagovalcu pa je šele v tretji minuti sodnikovega podaljška razblinil David Silva. Giovanni Trapattoni je Aleksandra Knavsa spet pustil na tribunah za gledalce. V Ligi prvakov tako ne bo igral noben slovenski nogometaš.

Maccabi Haifa - LIVERPOOL 1:1 (0:0) 1:2