Veselje Liverpoolovih nogometašev in trenerja Jürgena Kloppa po koncu tekme. Foto: Reuters
Dejan Lovren
Dejan Lovren je v 17. minuti takole popeljal Liverpool v vodstvo po predložku z leve strani. Foto: Reuters
Diego Costa
Diego Costa je dosegel častni gol za Chelsea. Foto: Reuters
Ilkay Gündogan
Ilkay Gündogan se je veselil prvega gola v Premier ligi. Foto: EPA
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je zadel dvakrat, z bele točke pa ni bil natančen. Foto: Reuters

Prvi se je med strelce vpisal Hrvat v 17. minuti. Z leve strani je predložek pred vrata poslal Philippe Coutinho, tam je bilo na oddaljeni vratnici kar nekaj Liverpoolovih nogometašev, žogo pa je z volejem v mrežo "zabil" Lovren.
Henderson je na 0:2 povišal v 36. minuti, ko se je na levi strani odločil za diagonalni strel s 30 metrov in zadel zgornji kot vrat nemočnega Thibauta Courtoisa. V obrambi gostiteljev se je poznala odsotnost poškodovanega Johna Terryja, prvič pa je po vrnitvi iz PSG-ja igral David Luiz.
Chelsea je v drugem delu igral bolje in v 61. minuti znižal na 1:2. Po akciji po levi strani je z golavt črte na kratko podal Nemanja Matić, tam pa je s štirih metrov mrežo zatresel s petimi zadetki najboljši strelec Premier lige Diego Costa.

Redsi, ki so prikazali še eno zelo dobro predstavo, so z zmago ujeli Chelsea pri 10 točkah tik pod vrhom lestvice. Letos so že slavili na gostovanju pri Arsenalu (3:4) in remizirali pri Tottenhamu (1:1), prejšnji konec tedna pa so doma s 4:1 odpravili Leicester. Londončani so doživeli prvi poraz pod vodstvom Antonia Conteja. Razmerje v strelih je bilo 12:13, v strelih v okvir vrat pa 4:5.

Man. City melje vse pred seboj
Manchester City nadaljuje zmagoviti pohod v vseh tekmovanjih. Izbranci Pepa Guardiole so dobili vseh osem tekem v letošnji sezoni, v Premier ligi pa so s petimi zmagami na vrhu lestvice. Na stadionu Etihad je bil Bournemouth brez možnosti (4:0).

Po četrt ure je Kevin de Bruyne s prostega strela presenetil živi zid gostov. Vsi igralci so skočili v zrak, Belgijec pa je žogo z 20 metrov po tleh poslal ob bližnji vratnici v mrežo, vratar Artur Boruca je bil na napačni nogi. V 25. minuti so imeli gostje prosti strel, izvedli so ga slabo, Kelechi Iheanacho in Raheem Sterling sta izvedla šolski protinapad, ki ga je 19-letni Nigerijec rutinsko zaključil.

Na začetku drugega polčasa je City znova izvedel lep protinapad. De Bruyne je na levi strani podal do Iheanacha, ki je poslal žogo pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Sterling. Končni izid je postavil Ilkay Gündogan, ki se je veselil prvega zadetka v Premier ligi. Mojstrsko ga je zaposlil de Bruyne. Popoln dan za Guardiolo je malce pokvaril Nolito, ki se je zapletel z Adamom Smithom. Španec je zamahnil z glavo in to je opazil sodnik Jonathan Moss, ki mu je takoj pokazal rdeči karton.