Nogometaši Villareala so užalostili številne navijače Barcelone. Foto: Reuters
Joseba Llorente
Joseba Llorente je Barceloni preprečil prvo slavje v državnem prvenstvu na Nou Campu po enajstih letih. Foto: Reuters
Carles Puyol
Carlesu Puyolu ni uspelo pokriti izjemnega Llorenteja, ki ga je odlično preigral v 92. minuti. Foto: Reuters
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o se je v 36. minuti znašel sam pred golom in brez težav zadel. Foto: Reuters
Valencia ostaja na 4. mestu, ki še prinaša mesta v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Iker Casillas
Iker Casillas je letos najboljši igralec Reala. Foto: Reuters

Barcelona ima tri kroge pred koncem na lestvici španskega prvenstva osem točk prednosti pred Realom in bo ob zmagi ali remiju v naslednjem krogu naslov prvaka slavila na Majorki. Katalonci naslova na Nou Campu niso slavili že enajst let!

Ob polčasu ni kazalo na preobrat
Prvi gol je dosegel Keita, ki je bil v 12. minuti uspešen z roba kazenskega prostora, na 1:1 pa je izenačil Joseba Llorente, kateremu je pred gol podal Ariel Ibagaza. 14 minut pozneje je z desne strani odlično podal Andres Iniesta, ki je pred golom našel samega Samuela Eto'oja. Tik pred koncem prvega polčasa je Dani Alves Diega Lopeza premagal s prostega strela.

Iniesta poškodovan
Dvanajst minut pred koncem se je Villareal, ki se še poteguje za mesta neposredne uvrstitve v Ligo prvakov, približal na 2:1. V kazenskem prostoru je Eric Abidal podrl Nihata Kahvecija, enajstmetrovko pa je uspešno izvedel Matias Fernandez. V 92. minuti je iz svoje polovice daleč v kazenski prostor podal Cani, Llorente je izjemno preigral Carlesa Puyola in zadel svoj enajsti gol sezone. Na tekmi je poškodbo staknil tudi strelec odločilnega zadetka proti Chelseaju Iniesta, ki bo moral izpustiti pokalno finale proti Athleticu iz Bilbaa.

Netopirji čarali na levi strani
Kraljevi klub je prejšnji konec tedna na Santiagu Bernabeuu izgubil El Clasico kar z 2:6, s čimer je izgubil odločilni korak v boju za tretji zaporedni naslov španskega prvaka. Beli balet je na Mestalli igral povsem razglašeno. Netopirji so si otipljivo prednost nabrali na sredini uvodnega polčasa, ko so v treh minutah za hrbet Ikerja Casillasa spravili dve žogi. Obe akciji sta bili izpeljani na levi strani. V 29. minuti je po sijajni akciji David Villa žogo lepo prepustil Juanu Mati, ki je zadel s petih metrov.

Baraja postavil piko na i
Tri minute pozneje je na levi strani preigraval David Silva in z roba kazenskega prostora ob desni Casillasovi vratnici presenetil legendarnega vratarja. Piko na i je v 68. minuti postavil Ruben Baraja, ki je z 20 metrov zadel z voleja.

Katalonci lovijo trojček
Barcelona
bi si z zmago že zagotovila 19. naslov v španski ligi. Ponos Katalonije čaka naporni mesec, ki pa ponuja veliko nagrado - trojno krono. Že to sredo Barca igra v finalu kraljevega pokala, kjer jo čaka Athletic Bilbao. Zadnjo sredo pa bo v Rimu proti Manchester Unitedu igrala v finalu Lige prvakov. Do zdaj je le štirim ekipam uspelo v isti sezoni osvojiti državni, (najvišji) pokalni in evropski naslov. To so bili Celtic (1967), Ajax (1972), PSV Eindhoven (1988) in Manchester United (1999).