Fernando Morientes prihaja v Madrid dobro razpoložen.
Navijači Chelseaja pričakujejo maščevanje za vse letošnje poraze.
Ronaldo je bil na novinarski konferenci kljub zaceljeni poškodbi nekoliko zaskrbljen.

V drugi sredini tekmi četrtfinala Lige prvakov se bosta na Santiagu Bernabeuu udarila Real Madrid in Monaco. To bo nasploh prvi obračun kraljevega in knežjega kluba. Oba v zadnjem času nista v najboljši formi.

Bo Arsenal ostal prvi v mestu?
Na srečanju med Arsenalom in Chelseajem so favoriti nedvomno topničarji, ki so v prvih treh tekmah v evropski konkurenci osvojili le točko, nato pa začeli rušiti na vseh frontah. Tako so dobili zadnjih pet tekem, na zadnjih dveh gostujočih tekmah pa so skupaj dosegli kar osem zadetkov.

Trener Arsene Wenger nima težav s poškodovanimi igralci. Nizozemec Dennis Bergkamp bo nastopil na eni redkih gostujočih tekem v evropski konkurenci (boji se letenja), a priložnost za nastop naj bi dobil šele v nadaljevanju.

Arsenal je dobil vse tri letošnje medsebojne tekme z 2:1, proti modrim pa ni izgubil že zadnjih 16 tekem. Zanimivo je, da se kluba zadnja štiri leta redno srečujeta v ligaškem FA-pokalu, vedno so zmagali topničarji. Chelsea se lahko pohvali, da na zadnjih petih tekmah Lige prvakov ni prejel niti zadetka (502 minuti), a tokrat med vratnicama ne bo poškodovanega Carla Cudicinija.

Ronaldo se vrača
V Madridu in Monte Carlu zadnje dni ne spijo mirno. Real je izgubil v finalu, Monaco v četrtfinalu domačega pokala, na kocko pa sta oba postavila tudi osvojitev državnih prvenstev. Madridčane ohrabruje vrnitev Ronalda, ki naj bi bil pripravljen za vseh 90 minut, za vrata Ikerja Casillasa pa bo še kako nevaren posojeni Realovec Fernando Morientes.

V moštvo Francozov se vrača kapetan Ludovic Giuly, vprašljiv pa je nastop Lucasa Bernardija. Pri domačih bi lahko manjkal rahlo poškodovani Raul. Kaznovanega Roberta Carlosa seveda ne bo. Monaco v Španiji še ni zmagal, v gosteh pa na zadnjih 13 evropskih tekmah le enkrat. Septembra je v Eindhovnu slavil z 2:1.