Luka Modrić za Real igra od leta 2012. Foto: EPA

35-letni hrvaški reprezentant Modrić je že vrsto let nepogrešljiv član zvezne vrste kraljevega kluba, za katerega je od leta 2012 odigral 391 tekem.

Pred tem je nogometaš iz Zadra v članski konkurenci igral še za Dinamo iz Zagreba (73 nastopov), s katerim je bil trikrat državni prvak, in londonski Tottenham (160).

Modrić v Realu od leta 2012
Odkar je konec avgusta 2012 okrepil Madridčane, je s klubom osvojil štiri naslove v Ligi prvakov, dvakrat je bil španski državni prvak, enkrat pa pokalni zmagovalec.

Leta 2018 je bil po naslovu v Ligi prvakov in drugem mestu na svetovnem prvenstvu v Rusiji s hrvaško reprezentanco izbran za najboljšega nogometaša leta (Ballon d'Or).

Modrić je za Real v devetih sezonah zbral 391 nastopov, dosegel je 28 zadetkov in zbral 61 podaj. Kapetan hrvaške izbrane vrste je doslej zbral 136 nastopov in dosegel 17 golov.

Finale Lige prvakov pred 16.500 gledalci

Evropska nogometna zveza Uefa je ob začetku prodaje vstopnic splošni javnosti na spletni strani potrdila, da si bo lahko finale Lige prvakov v Portu na Portugalskem ogledalo 16.500 gledalcev. Stadion Dragao sicer lahko sprejme 50.000 gledalcev, portugalske oblasti pa so obisk omejile na 33 odstotkov zasedenosti tribun, dodaja Uefa. Finalista Lige prvakov, Chelsea in Manchester City, sta prejela po 6000 vstopnic za svoje navijače. Natanko 1700 vstopnic bo na voljo splošni javnosti, cene pa so 600 evrov za prvo kategorijo, 450 za drugo, 180 za tretjo in 70 za četrto kategorijo. Vsak kupec lahko prek Uefine spletne strani naroči največ dve vstopnici.