Federico Macheda je moral za svoj prvi zadetek v Premier League streljati s težkega položaja. Manchester Unitedu se je pridružil septembra 2007, predtem je igral za Lazio. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Čeprav je Cristiano Ronaldo večji del tekme igral bolj medlo, je nase opozoril z dvema izjemnima zadetkoma. Foto: Reuters
John Carew in Gary Neville
Ko je Gary Neville le pritekel do Johna Carewa, je bila žoga že v mreži. Foto: Reuters
Se bo Jo poleti vrnil na City of Manchester Stadium? Foto: Reuters

V zadnji tekmi 31. kroga angleškega nogometnega prvenstva je United s 3:2 premagal Aston Villo in se s tem vrnil na vrh lestvice, kjer je bil manj kot en dan Liverpool, ki je po zaslugi Yossija Benayouna z 1:0 v gosteh strl Fulham.

Machedi priložnost zaradi poškodb in kazni
Manchester United v četrtfinalu Lige prvakov igra že čez dva dni, svoje pa so dodale poškodbe in kazni. Trener Alex Ferguson v obrambi ni mogel računati na standarni par Rio Ferdinand-Nemanja Vidić (prvi je rahlo poškodovan, drugi pa ni smel igrati zaradi kartonov), pri napadalcih pa sta manjkala Dimitar Berbatov (poškodba gležnja) in Wayne Rooney (rdeči karton). Ferguson se je tako odločil, da bo na klop uvrstil 17-letnega Italijana Federica Machedo, kar se je pozneje izkazalo za pravo potezo.

Veliko težav v rdeči obrambi
Če je United zadovoljen z razpletom, pa to ne velja za igro, saj je bila ta večji del slaba in raztrgana. V obrambi je imel veliko težav predvsem Gary Neville, ki se je moral še pred koncem prvega polčasa preseliti iz mesta osrednjega branilca na standarni desni bok. Rdeči vragi so povedli v 14. minuti, ko je indirektni prosti strel z 10 metrov z leve strani mojstrsko kaznoval Cristiano Ronaldo. Gostje so nato prevzeli pobudo, v 30. minuti je z glavo zadel povsem osamljeni John Carew. Isti igralec je v 58. minuti lepo zaposlil Gabbyja Agbonlahorja, ki je zadel za 2:1.

Tihi gledalci le dobili razlog za slavje
Ferguson je vsega tri minute pozneje tvegal in namesto Nanija v igro poslal Machedo. Gostitelji so izenačili v 80. minuti, ko je sicer večji del tekme nevidni Ronaldo, ki je s 25 metrov poslal natančni strel ob levi vratnici Brada Friedla. Preobrat je bil končan v 3. minuti sodnikovega podaljška, ko je Ryan Giggs na levi strani kazenskega prostora našel Machedo, ta se je v trenutku obrnil in z diagonalnim strelom na nogo spravil 75.000 gledalcev, ki so bili večji del tekme sicer precej tiho.

Jo pri Evertonu kot prerojen
V edini preostali nedeljski tekmi je Everton s 4:0 razbil Wigan. Junak tekme je bil Brazilec Jo, ki je dosegel dva zadetka. V dresu Manchester Cityja v prvem delu sezone 22-letnemu napadalcu ni šlo prav nič od nog, v drugem delu pa je kot posojeni igralec pri Evertonu kot prerojen.