34-letni Jermain Defoe je bil dvakrat natančen z bele točke. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je Liverpool po strelu z glavo popeljal v vodstvo 0:1. Foto: Reuters
Sergio Agüero
Sergio Agüero je iz težkega položaja z desnico poslal žogo v mrežo. Foto: Reuters
Pep Guardiola
Pep Guardiola je bil zelo zadovoljen po koncu srečanja. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je bil joker iz rokava Joseja Mourinha. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Olivier Giroud je Arsenalu z igralcem več takole zagotovil točko v Bournemouthu, ko je z glavo v 92. minuti zadel za 3:3. Še v 70. minuti je bilo 3:0 za gostitelje. Foto: Reuters

Na stadionu luči je bilo ob polčasu 1:1. Liverpool je povedel po 19 minutah igre, zadel je Daniel Sturridge. To je njegov prvi zadetek v angleškem prvenstvu po aprilu. Po strelu iz kota je z volejem poskusil Dejan Lovren, Sturridge pa je tri metre pred golom žogo z glavo preusmeril v mrežo. Sunderland je izenačil šest minut pozneje po natančnem strelu Jermaina Defoa z enajstmetrovke. Branilec Ragnar Klavan je v kazenskem prostoru podrl Didierja Ibrahima Ndonga.

V drugem polčasu so gostje pritisnili in znova prišli v vodstvo v 72. minuti, ko je po podaji iz kota iz bližine zadel Sadio Mane. Senegalski napadalec je naredil veliko napako šest minut pred koncem, ko je očitno iztegnil roko in blokiral prosti strel Sebastiana Larssona. Defoe je z enajstih metrov z desnico poslal Simona Mignoleta v napačno smer.
Klopp jezen zaradi prenatrpanega urnika
"Težko komentiram obe enajstmetrovki, ker nisem vsega natančno videl. Prostega strela za Sunderland ne bi smelo biti, saj ni bilo prekrška. Res ne razumem tega ritma med prazniki. Igrali smo v soboto zvečer in zdaj še v ponedeljek popoldne. Težko je igrati dvakrat na visoki ravni. Sunderland si je z borbeno predstavo zaslužil tudi točko," je pojasnil trener Liverpoola Jürgen Klopp.

Fernandinho drugič v letošnji sezoni izključen
Manchester City je na stadionu Etihad premagal Burnley z 2:1. Gostitelji so ostali le z desetimi nogometaši na zelenici v 32. minuti, ko je Fernandinho na sredini igrišča podrl Johana Gudmundssona. Zaradi štarta z iztegnjenima podplatoma sodnik Lee Mason ni imel milosti in ga je poslal pod prho. To je bil njegov drugi rdeči karton v letošnji sezoni, tudi Mario Balotelli je bil v sezoni 2011/12 dvakrat izključen, ko je igral za City.

Agüero mojstrsko zadel za 2:0
Na začetku drugega polčasa je Pep Guardiola v igro poslal Sergia Agüera. Gostitelji so povedli v 58. minuti, ko je bil z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora natančen Gael Clichy. Štiri minute zatem je Raheem Sterling krenil sam proti vratom, Tom Heaton se je iztegnil in odbil žogo na desno stran, pritekel je Agüero in z zelo težkega položaja poslal žogo v mrežo.

V 70. minuti je Ben Mee iz bližine zabil žogo od prečke pred golove črte, nato pa se je odbila nazaj v polje, a je tehnologija na golovi črti pokazala, da je žoga prečkala črto. V zadnjih minutah je Burnley silovito pritisnil, a se je večkrat izkazal Claudio Bravo.
Feghouli strogo izključen
Po slabem uvodu v sezono so pravi ritem ujeli nogometaši Manchester Uniteda. Na olimpijskem stadionu v Londonu so ugnali West Ham (0:2). Gostitelji so veliko večino srečanja igrali le z desetimi nogometaši, saj je Sofiane Feghouli po četrt ure igre pokosil Phila Jones, sodnik Mike Dean pa je takoj iz žepa povlekel rdeči karton. Trener West Hama Slaven Bilić je bil besen, saj se je zdelo, da sta nogometaša trčila v dvoboju.

Najlepšo priložnost so imeli gostje v prvem polčasu, ko je strel Antonia Valenice sijajno obranil Darren Randolph, takoj zatem pa je bil Jesse Lingard popolnoma sam pred vrati, a je zadel le vratnico.

Rezervista zrežirala vodilni zadetek
Tudi z igralcem manj so bili gostitelji nevarni. V 60. minuti je Manuel Lanzini lepo podal v prazen prostor, Michail Antonio je stekel sam proti vratom, a je njegov strel z desno nogo odbil David de Gea. Jose Mourinho je na začetku drugega dela v igro poslal Juana Mato in Marcusa Rashforda, ki sta takoj poživila napad rdečih vragov. Pet minut zatem je Rashford lepo podal do Mate, ki je zatresel mrežo kovačev.

Ibrahimović zadel iz prepovedanega položaja
V 78. minuti so imeli gostje tudi srečo, saj se je žoga od Anderja Herrere odbila do Zlatana Ibrahimovića, ki je z močnim strelom z desnico postavil končni izid. Šved je bil očitno v prepovedanem položaju, a stranski sodnik ni dvignil zastavice, Dean pa je gol priznal.

V sredo derbi na White Hart Lanu
Derbi 20. kroga bo sicer v sredo, ko se bosta ob 21.00 na White Hart Lanu pomerila Tottenham, ki je trenutno četrti, in vodilni Chelsea.