Cityjevi strelci so se še enkrat več na svojem Etihadu 'spustili z verige' in v osmih domačih tekmah v dozdajšnjem poteku prvenstva zabili že 35 zadetkov. Med drugim so s kar 7:0 odpravili Norwich, s 6:0 Tottenham, s 4:0 Newcastle, s 4:1 pa Manchester United. Zadnjih šest obračunov med Cityjem in Arsenalom je ponudilo le sedem zadetkov. Foto: Reuters
Fernandinho
Eden od velikih domačih junakov je bil tokrat z dvema goloma brazilski obrambni vezist Fernandinho. Foto: Reuters
Theo Walcott
Theo Walcott je s tole mojstrovino izid znižal na 3:2. Foto: Reuters
Ramires
Ramires je takole dosegel odločilni gol na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Vodilni Arsenal je veliki derbi 16. kroga angleškega prvenstva izgubil s 3:6 po razburljivi in odprti igri, ki pa je obenem ponudila tudi precej obrambnih spodrsljajev. Kar štirje domači goli so bili doseženi po napakah Arsenalovih igralcev, dva je zabil Fernandinho. Na drugi strani je dva gostujoča gola prispeval povratnik v prvo enajsterico Theo Walcott. Nov strelski dan na Etihadu je odprl Sergio Aguero po podaljšani žogi Martina Demichelisa po podaji iz kota v 16. minuti, za izenačenje je po izgubljeni žogi Yaye Toureja in podaji Mesuta Özila v 31. minuti poskrbel Walcott.

Za petardo poskrbela Silva in Fernandinho ...
Toure se je za napako odkupil osem minut pozneje, ko je lepo našel Pabla Zabaleto na desni strani, ta pa je s podajo pred gol za novo vodstvo zaposlil Alvara Negreda. Fernandinho je po izgubljeni žogi gostujoče obrambe s prefinjenim strelom v 50. minuti vodstvo povišal na 3:1, a je zares velemojstrsko s strelom v zgornji levi kot domačih vrat v 63. minuti odgovoril Walcott. Za petardo v gostujoči mreži sta poskrbela David Silva in Fernandinho s svojim drugim golom v 88. minuti, v sodniškem podaljšku pa sta padla še dva gola.

... piko na i postavil Toure
Najprej je izid po podaji Sagnaja z glavo znižal Per Mertesacker, a je imel City tudi še na to pripravljen odgovor. Enajstmetrovko je po prekršku Wojciecha Szczesnyja nad Jamesom Milnerjem uspešno izvedel Toure. Arsenal je od zadnjih sedmih ligaških in pokalnih obračunov s Cityjem dobil le enega.

Wenger: Od šestih golov smo jih poklonili pet
Mar Arsenalu, podobno kot v prejšnjih sezonah, pohaja sapa? Za topničarji je težak teden, saj so predtem prejšnji konec tedna doma proti Evertonu iztržili le točko in sredi tedna v Ligi prvakov klonili pri Napoliju (2:0). "Dobili smo šest golov, nismo imeli več discipline in se preveč odprli po odhodu Flaminija z igrišča. Od šestih golov smo jim jih poklonili pet, imeli smo svojo priložnost, a je nismo izkoristili. Oni so dosegli gole in ne morem reči, da si jih niso zaslužili. Moramo se vrniti na realna tla in se braniti kot ekipa. To nam danes ni uspelo," je bil zgovoren gostujoči trener Arsene Wenger.

Chelsea zaostanek znižal na -2
Chelsea se je z zmago proti Crystal Palaceu z 2:1 Arsenalu približal na dve točki zaostanka. Odločilni gol je močnim strelom prinesel Ramires v 35. minuti. Everton se je z zmago proti Fulhamu s 4:1 prebil med vodilne štiri. Liverpool, ki lahko ujame Chelsea, v nedeljo igra pri Tottenhamu.