Kevin De Bruyne je obležal na zelenici v sodnikovem podaljšku. Foto: Reuters

sredo poškodoval desno koleno in bo počival vsaj šest tednov.

24-letni Belgijec je vstopil v 66. minuti pri izidu 1:1, štiri minute zatem je zadel za 2:1 in izničil prednost Evertona s prve tekme na Goodison Parku. V 76. minuti je Sergio Agüero popeljal sinje modre v finale ligaškega pokala, ki bo 28. februarja na Wembleyju, tekmec pa bo Liverpool.

V sodnikovem dodatku je nerodno padel in zdravniki so bili v skrbeh, da bo to zanj pomenilo konec sezone. "Kevin je zelo žalosten. Vedno je rad na igrišču, živi svoje sanje. Zagotovo ne bo igral v finalu ligaškega pokala, pa tudi v Ligi prvakov bo manjkal na zelo pomembnih tekmah," je poudaril njegov agent Patrick De Koster.

Trener Manuel Pellegrini je optimističen, čeprav vsaj do sredine marca ne bo mogel računati na enega izmed nosilcev igre. Manchester City je na drugem mestu Premier lige, za vodilnim Leicestrom zaostaja le tri točke. V osmini finala Lige prvakov jih 24. februarja čaka gostovanje v Kijevu.