Adriano je proti Sampdorii končal strelski post, se mu bo dokončno odprlo proti Ajaxu? Foto: EPA
Klaas Jan Huntellar in Mauro Rosales
Klaas Jan Huntellar (levo) in Mauro Rosales bosta glavna Ajaxova aduta. Foto: EPA

V Amsterdamu je bilo na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov 2:2, čeprav so Nizozemci povedli z 2:0. "Vsi zatrjujejo, da smo že v četrtfinalu, kjer čaka Villarreal, v resnici pa je naša prednost minimalna," je previden Mancini. Adriano je proti Sampdorii v soboto končal niz desetih tekem brez gola. Družbo v napadu naj bi mu delal Alvaro Recoba. Inter nima težav s poškodbami, kaznovan je Ivan Cordoba.

Pri Ajaxu so poškodovani Wesley Sneijder, Tomas Galasek, Zdenek Grygera in John Heitinga. Adut trenerja Dannyja Blinda bo napadalec Klaas Jan Huntelaar. Po dolgotrajni odsotnosti se je na velikem derbiju nizozemskega prvenstva proti PSV-ju (0:0) v ekipo vrnil Steven Pienaar.

"Na San Siru bomo imeli nekaj priložnosti, ki jih ne smemo zapraviti. V obrambi ne smemo puščati takih lukenj, kot smo jih v drugem polčasu prve tekme," je dejal Blind, ki je leta 1995 z Ajaxom zmagal v Ligi prvakov.

V štirih medsebojnih srečanjih je dvakrat slavil Inter, enkrat pa Ajax. Gostitelji naskakujejo 150. zmago v evropskih pokalih, to bo njihova 303. tekma.
Ajax je izgubil šest izmed zadnjih sedmih tekem v Italiji.