Trener Kopra Nedžad Okčič je s svojimi varovanci dosegel šesto letošnjo zmago. Foto: MMC RTV SLO
Interblock nadigral Gorico

Nov poraz, že četrtega v letošnjem prvenstvu, je doživel Maribor. Aktualni prvaki so klonili v Celju z 1:2. Na tekmi med Interblockom in Hitom Gorico so s 3:1 slavili Ljubljančani. V petek so Domžale dosegle prvo letošnjo zmago, z 2:1 so premagale Nafto. V nedeljo bo še srečanje Labod Drava - Rudar.
Bonifika ostaja zakleta za Olimpijo
V Kopru prvi polčas ni navdušil 2.200 gledalcev. V prvih minutah so pritisnili gostitelji, nato pa se je igra umirila. Najlepšo priložnost je imel v 38. minuti Olimpijin napadalec Senad Tiganj, ki se je po veliki napaki Amirja Kariča znašel sam pred vratarjem Admirjem Suhonjičem, a je ta njegov strel z lepo parado ubranil.
V 48. minuti je Koprčane popeljal v vodstvo Mitja Brulc, ki je zadel z glavo po podaji Mirana Pavlina iz kota. Sedem minut pozneje je izenačil Agim Ibraimi z izjemnim strelom s 25 metrov. V 71. minuti je Pavlin na enak način zadel za vodstvo Kopra z 2:1, ko je natančno meril v desni zgornji kot. Kmalu zatem je Dalibor Radujko stresel še vratnico, odbito žogo pa je Brulc poslal čez vrata. Ljubljančani so imeli zadnjo priložnost v 83. minuti, ko je strel Joaa Gabriela Da Silve Suhonjič ubranil šele v drugem poskusu na golovi črti.
Olimpija ostaja brez zmage v Kopru v samostojni Sloveniji. Na 18 tekmah so šestkrat slavili gostitelji, 12 srečanj pa se je končalo z remijem.
Andjelkovič odločil zmagovalca pet minut pred koncem
Štajerski derbi na Areni Petrol se je bolje začel za Celjane, ki so imeli že v 3. minuti prek Marija Močiča lepo priložnost za vodstvo. Marko Ranilovič je žogo s skrajnimi močmi odbil v kot. Sedem minut pozneje je na drugi strani Marcos Tavares neoviran z le nekaj metrov zgrešil nebranjena domača vrata. Natančnejši je bil v 17. minuti Dragan Jelič. Celjska obramba je po kotu Zorana Pavloviča nekoliko zaspala in pozabila nanj, zadel pa je z desne strani z glavo. Deset minut pozneje je Pavlovič s približno 30 metrov stresel prečko.

V 36. minuti je Dejan Urbanč v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Tavaresom, a je Brazilec zgrešil strel z bele točke. Tik pred koncem prvega polčasa je po odbiti žogi iz bližine z glavo izenačil Slaviša Dvorančič.

Boljšo igro v drugem polčasu so Celjani kronali v 86. minuti, ko je končni izid tekme postavil Milan Andjelkovič. Zadel je iz težkega položaja, ko je žogo po podaji s prostega strela v padcu poslal v mrežo Maribora.
Ponis si je premislil
V 90. minuti je koprski sodnik Roberto Ponis najprej piskal novo enajstmetrovko za Mariborčane, ker naj bi Andjelkovič nepravilno oviral Aleša Mertlja, a si je po protestih igralcev in gledalcev ter posvetovanju s četrtim sodnikom Damirjem Skomino premislil. Vijoličasti so v Prvi ligi si izgubili drugič zapored, če upoštevamo še dve tekmi v Evropski ligi proti Sparti, pa že četrtič.
Milenković zabil dvakrat
V Spodnji Šiški je v 16. minuti povedel Interblock, potem ko je Vladimir Milenković sijajno zadel s približno 25 metrov. Isti igralec je na 2:0 povišal v 47. minuti s prostega strela. Tri minute pozneje je bilo že 3:0. Spet je s prostega strela poskusil Milenković, po slabi obrambi Dragana Žilića pa je odbito žogo v mrežo pospravil Dejan Zadnikar. V 54. minuti je na 3:1 z glavo znižal Etien Velikonja po lepem predložku Milana Osterca z leve strani.