Mariborski nogometaši so v Ljudskem vrtu dvignili pokal za naslov državnega prvaka. Foto: Aleš Fevžer
V 27. minuti Mezga pomahal navijačem v slovo

Dodatne kvalifikacije bodo na sporedu v soboto in prihodnjo sredo. Krka bo drugouvrščenega drugoligaša Kalcer Radomlje najprej pričakala na domačem stadionu, nato pa se bosta ekipi pomerili še v Radomljah.
Krka je že v uvodnih minutah potrdila Triglavovo selitev med drugoligaše (tja se seli prvič po sezoni 2009/10), saj je že po dobrih 20 minutah vodila z 2:0, do konca tekme pa le še oplemenitila prednost. Gostitelji so povedli v 6. minuti. Mario Carević je podal iz kota, vratar Darjan Curanović je skočil v prazno, žogo pa je v mrežo pospravil Žiga Kastrevec. Po nekaj neuspešnih poskusih na obeh straneh je Krka podvojila vodstvo v 23. minuti, ko je Marin Perić izkoristil slabo izbijanje gostujočih branilcev. V uvodu drugega polčasa je za Triglav nevarno zagrozil Ajdin Redžić, žogo je po njegovem strelu z golove črte izbil Jaka Ihbeisheh. Kranjčani so še naprej iskali gol, toda novo olajšanje za Krko je sledilo v 61. minuti, ko je Danijel Rašić po prodoru postavil končni izid.

Trojček Štromajerja
Luka Koper je s 3:1 premagala Rudarja in zadržala drugo mesto. Junak je bil koprski napadalec Jaka Štromajer, ki je kar trikrat zatresel mrežo. Prvič je že v 5. minuti sam pritekel pred Matjaža Rozmana in ga z lobom zanesljivo premagal. Deset minut pozneje je po akciji domačih žoga prišla do Perice Ivetića, ki je z glavo podal do Štromajerja, ta pa je izkoristil slabo postavljanje nedovoljenega položaja obrambe in osamljen z zanesljivim strelom dosegel še drugi zadetek. V 48. minuti je rezervist Urban Žibert poslal žogo v globino, gostujoča obramba je znova slabo posredovala, Štromajer pa je povišal na 3:0. Do konca tekme so bili aktivnejši gosti, ki so znižali zaostanek v 62. minuti po zaslugi Mateja Podlogarja, ki je zadel s sedmih metrov.
Slovo Mezge
Maribor je z remijem brez zadetkov proti Domžalam slavil 12. naslov državnih prvakov. Trener Ante Šimundža je premešal prvo enajsterico. Prvič je med vratnicama stal Aljaž Cotman, zadnjo tekmo v vijoličastem dresu pa je odigral Dejan Mezga, ki je igrišče zapustil v 27. minuti. Tekma je imela čuden konec, saj so gledalci vsaj eno minuto predčasno vstopili na igrišče, sodnik Andrej Žnidaršič pa jo je predčasno končal. Mariborsko slavje po novem naslovu prvaka se je nadaljevalo na južni ploščadi stadiona.
Zmaji hitro vodili s 3:0
Olimpija je bila s 3:2 boljša od Zavrča. Ljubljančani so že po 31 minutah vodili s 3:0, zadeli so Marko Vukčević, Filip Valenčič in Nik Omladič. Ob visokem zaostanku trenerju gostov Željku Orehovcu ni ostalo drugega kot popoln napad. V nadaljevanje je krenil s svežimi igralci in napadalna taktika je prinesla rezultat. V 63. minuti je na 3:1 znižal Dejan Kurbus, v 69. pa je Doris Kelenc z natančnim strelom s približno 30 metrov poskrbel za negotovih zadnjih dvajset minut. V tem času so imeli gostje več od igre, bili so nevarnejši, vendar se izid ni več spremenil.
Mastriani in Coda strelca v Celju
Gorica je z 0:2 slavila zmago v Celju. V drugem polčasu sta z roba kazenskega prostora zadela Gonzalo Mathias Mastriani in Massimo Coda.