Agim Ibraimi je dosegel deveti prvenstveni gol. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Nafta
Nogometaši Nafte so doživeli nov poraz. Spomladi še niso dosegli zmage. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Zadetki s tekme Nafta - Celje
Vijoličasti v drugem polčasu nadigrali Domžale

V domžalskem Športnem parku se mreži v prvem polčasu nista zatresli. Prvi zadetek je padel v 49. minuti, ko je domači vratar Nejc Vidmar slabo ocenil podajo Gorana Cvijanovića s kota, tako da je zgrešil žogo, ta pa se je nato od Darka Topića odbila v mrežo.
Ibraimiju pomagala vratnica
Manj kot deset minut pozneje je bilo že 2:0. Agim Ibraimi je po samostojni akciji sprožil z roba kazenskega prostora in z natančnim strelom od desne vratnice matiral Vidmarja. Boljši Štajerci so v nadaljevanju zadeli še vratnico prek Jovana Vidovića, medtem ko si domači večjih priložnosti niso priigrali.

Bezjak dvakratni strelec
V drugi tekmi dneva je Celje s 3:1 slavilo pri Nafti v gosteh. Roman Bezjak je domačo mrežo načel v 6. minuti, ko je na daljši vratnico žogo po podaji Maria Močića potisnil v mrežo. A odgovor domačih je sledil že minuto pozneje, saj je Naser Kajtazi iz bližine matiral Amela Mujčinovića.

Za novo vodstvo gostov je v 39. minuti poskrbel Močić, ki je po dolgi globinski podaji sam stekel proti Darku Prši in ga brez težav premagal. Vse upe domačih za vsaj remi je v 81. minuti pokopal Bezjak, ki je iz protinapada dosegel svoj drugi gol.