Vito Plut se je po uri igre v Velenju proslavil s hladnokvrnim zaključkom za tretji letošnji gol. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Dragan Jelič
Dragan Jelič je na 19. letošnjem nastopu (četrtem kot rezervist) zabil 13. prvenstveni gol. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Marjan Pušnik
Trenerju Rudarja Marijanu Pušniku so po poškodbah zagodle še izključitve. Foto: MMC RTV SLO
Vlado Badžim
Vlado Badžim se je v I. SNL uveljavil kot trener Kopra, medtem ko se v Domžalah ni proslavil. Foto: www.nkdomzale.si
Maribor v Velenju slavil z 2:0
Koprčani spet brez zmage
Deseterica je nadgradila jesenski naslov

V Velenju so gostitelji derbi kroga zaradi dveh izključitev končali samo z devetimi možmi na igrišču. Rudar bi si v 88. minuti zaslužil izenačenje, a je vratar Marko Ranilovič mojstrsko ubranil strel Alema Mujakoviča. Končni izid je Maribor postavil šele v sodnikovem podaljšku. Tekma na Ptuju med zadnjeuvrščeno Dravo in vodilnim Koprom je postregla z nepričakovanim remijem. Primorci bi si z zmago že zagotovili naslov jesenskega prvaka, a je Drava upravičeno osvojila točko.

Sreča ni bila na strani Tavaresa
Po bledem začetku so po pol ure igre Ob jezeru pobudo prevzeli slovenski prvaki. Najprej je Aleš Mertelj ob prekinitvi za nekaj centimetrov zgrešil vrata Rudarja. Malenkost natančnejši, a še vedno premalo, je bil tri minute pozneje Marcos Taveres, čigar diagonalni strel z 20 m je oplazil levo vratnico Bobana Savića.

Po uri igre udaril Vito Plut
V 61. minuti je za goste rutinirano zadel Vito Plut. Dejan Školnik je iz svoje polovice poslal dolgo žogo v prazen prostor, kjer je bil Plut hitrejši od Rusmina Dediča, nato pa je primorski napadalec z roba kazenskega prostora z desno nogo ukanil Bobana Savića.

V naslednjih petih minutah je vratar Rudarja dvakrat rešil soigralce na sami gol črti. Obakrat je z glavo poskušal Tavares, pri drugem strelu bi si Savić kmalu zabil avtogol. Sledili sta dve izključitvi na strani gostiteljev, zaradi drugega rumenega kartona sta predčasno pod prho odšla Aleš Jeseničnik (72.) in Nikola Tolimir (81.).

Rudar z 9 možmi blizu izenačenju
Kljub dvema igralcema manj, bi Rudar kmalu izenačil, saj je najprej Miral Samardžič nespretno posredoval in resno ogrozil lastna vrata. V 88. minuti je sledila najlepša akcija na tekmi, Nik Omladič in Miha Golob sta napadla po levi strani, na drugi vratnici je predložek sprejel Alem Mujakovič, ki je izigral Samardžiča, a je njegov strel v daljši kot Marko Ranilovič mojstrsko odbil v kot.

Pika na i Jeličev 13. gol sezone
V 92. minuti je Tavares še enkrat zagrozil, a je Brazilec zadel le daljšo vratnico, odbitek pa je v mrežo nato pospravil prisebni rezervist Dragan Jelič, ki se je s 13. golom sezone utrdil na prvem mestu liste strelcev. Maribor je po zaslugi boljše gol razlike prehitel Rudarja na 2. mestu in za vodilnim Koprom zaostaja le še za pet točk.

Zadnji "kurenti" zagodli vodilnim "kanarčkom"
"Kurenti" so imeli večino tekme celo pobudo, dvakrat so nevarno zapretili ob prekinitvah iz kotov. V 70. minuti se je po povratni podaji Ekpokija lepa priložnost ponudila Roku Kronavetru, ki pa je bil nenatančen.

Sledila je hitra kazen gostov - ob poškodbi domačega nogometaša, se je žoga znašla pri Daliborju Radujku, ki je sam krenil proti golu in zadel v polno. Napadalni vezist Kopra je dosegel že sedmi letošnji prvenstveni zadetek.

Ekpoki prestavil jesensko slavje Kopra?
Gostitelji, katerih klubska prihodnost je nadvse negotova, se niso predali in 13 minut pozneje prišli do zasluženega izenačenja. Zadel je Abdulrazak Mohammed Ekpoki, ki je bil prvi pri podaji v prazen prostor. Nigerijski napadalec je nato lepo izigral vratarja Igorja Neneziča in zabil izenačujoči gol.

Slovo Badžima od "ravbarjev"
Po sobotnem porazu Domžal z Interblockom (1:2) sta se predsednik kluba Stane Oražem in trener Vlado Badžim dogovorila o sporazumni prekinitvi pogodbe. Na zadnji tekmi bo "ravbarje" v Velenju vodil pomočnik Darko Birjukov. 45-letni Vlado Badžim je bil prvič na klopi Domžal lanskega 8. novembra na tekmi s Koprom. V dobrem letu dni je rumeno-modre vodil na 44 prvenstvenih tekmah, na katerih je dosegel 15 zmag, 15 neodločenih izidov in 14 porazov.