Dominic Maroh se je poslovil ob stoječih ovacijah s tribun. Foto: Reuters
Sodnica Bibiana Steinhaus je razjezila trenerja Kölna Stefana Ruthenbecka. Foto: Reuters
Najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski je želel igrati vseh 90 minut, zato je bil nezadovoljen po menjavi. Foto: Reuters
Veliko razočaranje nogometašev Hamburga v Frankfurtu. Zdaj usode nimajo več v svojih rokah. Foto: Reuters

"Dinozavrom Bundeslige" se lahko naslednjo soboto izteče znamenita ura. Edina ekipa, ki še nikoli ni izpadla iz nemške elite, bo v zadnjem krogu gostila Borussio iz Mönchengladbacha. Tri točke ne bodo dovolj, saj mora Wolfsburg izgubiti doma proti odpisanemu Kölnu.

Videosodnik razveljavil zadetek Ita
Hamburg je v 25. minuti zatresel mrežo Eintrachta, hitri napadalec Tacuja Ito je poskrbel za veliko veselje, ki pa ni trajalo dolgo, čeprav stranski sodnik ni dvignil zastavice. Videosodnik je obvestil glavnega delivca pravice Deniza Aytekina, da je bil Japonec v prepovedanem položaju.

Gostitelji so si oddahnili in povedli po pol ure igre, ko je Marius Wolf poslal žogo med nogama vratarja Juliana Pollersbecka v mrežo.

Na začetku drugega polčasa je HSV vse moči usmeril v napad, večkrat se je izkazal

odlični vratar Lukas Hradecky, ki po koncu sezone zapušča Frankfurt. Strel Douglasa Santosa je v 69. minuti preusmeril žogo v vratnico. Eintracht je v zaključku srečanja unovčil veliko prostora. V 77. minuti je Omar Mascarell povišal na 2:0 po podaji Mijata Gačinovića. Končni izid je postavil rezervist Alexander Meier z volejem v sodnikovem dodatku.

Wolfsburg nemočen v Leipzigu
Leipzig je odpravil Wolfsburg s 4:1 in gostje bodo še trepetali za obstanek. Ademola Lookman je zadel dvakrat. Razigran je bil tudi Jean Kevin Augustin z golom za 4:1 in dvema podajama. Kevin Kampl je igral vso tekmo, rdeči biki pa so na šestem mestu, ki vodi v Evropsko ligo.

Maroha prevzela čustva ob slovesu
Köln je izgubil proti Bayernu z 1:3. Pred začetkom srečanja na stadionu Rhein Energie je Dominic Maroh prejel rože od vodstva kluba, saj se po koncu sezone poslavlja. V šestih letih je postal zelo priljubljen, navijači so mu namenili velik aplavz in nekdanji slovenski reprezentant ni mogel skriti solz.

Avtogol Süleja
Kozlički bodo v naslednji sezoni igrali v drugi ligi, za slovo od navijačev pa so želeli navdušiti vseh 50.000 gledalcev na razprodanem stadionu. V prvem polčasu so prikazali zelo dobro igro in odšli na odmor s prednostjo. Po pol ure igre je Christian Clemens podal z desne strani, branilec Bayerna Niklas Süle pa je žogo z levo nogo nespretno preusmeril pod prečko in Sven Ulreich je bil nemočen.

Lewandowski jezen zaradi menjave
V drugem polčasu so se Bavarci prebudili. Po uri igre je Thomas Müller z glavo podal pred vrata, kjer je James Rodriguez iz bližine izenačil. Dve minuti zatem je Müller našel še Roberta Lewandowskega, ki je z desno nogo zadel za 1:2. Poljak, ki je dosegel že 29. zadetek v letošnji sezoni, je bil zamenjan v 77. minuti in ni se hotel rokovati z Juppom Heynckesom, saj je želel igrati vseh 90 minut. Končni izid je postavil rezervist Corentin Tolisso z glavo po podaji Jamesa.

Heynckes: Wagner si zasluži priložnost
"Ko se še igral, sem bil napadalec. Dosegel sem ogromno golov in vem, kako razmišlja Lewandowski. V Bundesligi je že najboljši strelec. Zdaj bi rad dosegel največ golov v Evropi. Po tekmi sva se pogovarjala in pojasnil mi je svojo željo. Seveda je bil malce žalosten. Trener vedno določa menjave in odgovarja za te poteze. Šef ekipe sem jaz in nihče drug! Wagner je prav tako sijajen napadalec in si zasluži priložnost," je pojasnil Heynckes, ki bo v sredo praznoval 73. rojstni dan.

Schalke je z zmago v Augsburgu (1:2) potrdil drugo mesto ob koncu sezone in s tem nastop v Ligi prvakov.