Nogometaši švicarskega Thüna slavijo uvrstitev v Ligo prvakov. Prvi gol proti Malmöju je zabil Tiago Bernardini (v sredini). Foto: EPA
Partizan in Petržalka
Nogometaši Petržalke so po streljanju enajstmetrovk v Beogradu izločili Partizan. Foto: EPA

Po zmagi na prvi tekmi je Thun v Bernu s 3:0 povozil Švede. Mauro Lustrinelli je dosegel dva zadetka, od katerih je bil zadnji lob s tridesetih metrov. Thün se je šele pred tremi leti vrnil v 1. švicarsko ligo, njegov letni proračun pa znaša "le" 4,3 milijona dolarjev.

Prvič bo med elito tudi slovaška Petržalka, ki je po strelih z bele točke (4:3) izločila Partizana. Po rednem delu in podaljšku ni bilo golov. Junak tekme je bil slovaški vratar Juraj Cobej, saj je obranil dve enajstmetrovki črno-belim, ki so bili sicer vseskozi boljši nasprotnik. Nikola Grubješić je v 85. minuti zadel tudi prečko. Betis je napredoval z remijem (2:2) v Monacu. Oba zadetka je zabil Ruben Oliveira.

Udinese in Rosenborg sta si Ligo prvakov zagotovila z zmagama s 3:2. Bolj so trepetali Norvežani, ki so po vodstvu s 3:0 proti Steaui v minuti prejeli dva gola, a nato le zdržali in se veselili že jubilejne desete uvrstitve v elitno tekmovanje. Na tekmi v Atenah med Panathinaikosom in Wislo je bil potreben podaljšek, v katerem so daljši konec potegnili domačini. Odločilni gol je v 114. minuti zabil Kotsios.

Liverpool si je doma privoščil poraz s CSKA-jem iz Sofije (0:1), ki pa ob veliki prednosti s prve tekme (3:1) ni bil usoden. Redsi so tekmo odigrali brez nekaterih ključnih igralcev. Med manjkajočimi je bil tudi kapetan Steven Gerrard.

Zmaga z 1:0 v Moskvi pelje v Ligo prvakov tudi dunajski Rapid. Lokomotivo je v 84. minuti potopil Jozef Valahovič.