Dejan Stanković je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora popeljal Inter med osmerico v Ligi prvakov. Foto: EPA
Adriano
Adriano še sam ni mogel verjeti: v 27. minuti je zapravil enajstmetrovko. Foto: EPA

Italijanski predstavnik se je iz Amsterdama vrnil z ugodnim izidom 2:2. Na San Siru je prevladoval v prvem polčasu. Obafemi Martins je v 12. minuti z 22 metrov z obrata nastreljal vratnico. Adriano je 15 minut kasneje po roki kapetana Olafa Lindenbergha grdo zgrešil enajstmetrovko. Z levo nogo je ustrelil mimo desne vratnice. Gostje tudi po darilu brazilskega velemojstra niso strnili vrst.

Stanković pokopal zadnje upe Ajaxa
V mirnejšem 2. polčasu je reprezentant SČG-ja na levi strani kazenskega prostora sprejel žogo, iz igre vrgel Hedwigesa Madura in okroglo usnje mojstrsko poslal v daljši kot vratarja Maartena Stekelenburga. Ajax je v zadnje četrt ure zaigral bolj napadalno, vendar ni niti enkrat resneje ogrozil vrat Francesca Tolda, ki je bil praktično brez dela. Inter bo v četrtfinalu igral z Villarrealom.

Že prejšnji teden so si napredovanje v četrtfinale zagotovili Barcelona, Villarreal, Juventus, Arsenal, Lyon, Milan in Benfica. Tekme četrtfinala bodo na sporedu 18. in 19. aprila, povratne pa teden dni kasneje.

BENFICA - BARCELONA (4)

Prve tekme bodo 28. in 29. marca, povratne pa 4. in 5. aprila.

Polfinale:
ZMAGOVALEC 1 - ZMAGOVALEC 3
ZMAGOVALEC 2 - ZMAGOVALEC 4

Prve tekme bodo 18. in 19. aprila, povratne pa 25. in 26. aprila. Finale bo 17. maja v Parizu.