Liverpool in Chelsea sta se razšla s prijateljskim izidom 0:0. Foto: EPA
Raul je s 50. golom v evropskih pokalih prehitel še eno madridsko legendo Alfreda di Stefana, ki je v kraljevem klubu blestel med letoma 1955 in 1964. Foto: Reuters
Hamit Altintop
Hamit Altintop (levo) je Schalkeju zagotovil točko. Foto: Reuters
Artmedia Bratislava
Nogometaši Artmedie so se takole veselili zmage v Portu. Foto: EPA

Real je tekmo proti Olympiacosu v svojo korist odločil šele v 86. minuti, Schalke in Milan sta se razšla z 2:2, Artmedia iz Bratislave pa je po zaostanku z 0:2 na koncu slavila v Portu s 3:2.

De Santis ni hotel pomagati Liverpoolu
Na Anfieldu so bili v ponovitvi lanskega polfinala trem točkam sicer bližje domači. V prvem polčasu je največ vznemirjenja povzročil padec Samija Hyypie v kazenskem prostoru, ki ga je oviral Didier Drgoba, vendar italijanski sodnik Massimo de Santis ni dosodil enajstmetrovke. Chelsea je imel najlepšo priložnost v 33. minuti, ko je Arjen Robben preigral dva branilca in lepo streljal, toda Jose Manuel Reina je njegov poskus odbil čez prečko. Na drugi strani je obrambi modrih največ težav povzročal velikan Peter Crouch.

V drugem delu so bili gostitelji veliko boljši nasprotnik in so še dvakrat zaman zahtevali strel z bele točke. Najprej je kazalo, da je Paulo Ferreira v 16-metrskem prostoru potegnil Luisa Garcio, nato pa je William Gallas igral z roko. V 75. minuti je po slabi podaji Hyypie Reina še pravočasno posredoval pred Damienom Duffom. V zadnjem delu so domači poskušali s streli od daleč, a neuspešno.

Raul prehitel di Stefana
Na stadionu Santiago Bernabeu je Raul v 9. minuti dosegel 50. gol v Evropi in se zavihtel na sam vrh lestvice najboljših strelcev v evropskih tekmovanjih. Po odlični podaji Davida Beckhama je zadel z glavo. Grki so s prelepim zadetkom Pentilisa Kafesa s 25 metrov v edini pravi priložnosti izenačili v 48. minuti, Madridčane pa je rešil 20-letni Roberto Soldado, ki ni začel tekme in je prvič igral v Ligi prvakov, prav tako z glavo po podaji Beckhama.

Bomba Altintopa razveselila Areno AufSchalke
Gledalci v Gelsenkirchnu se še niso dobro posedli, ko so že videli dva gola. Clarence Seedorf je v svojem 100. nastopu v evropskih tekmovanjih dosegel tretji najhitrejši gol v Ligi prvakov. V 21. sekundi je s 25 metrov nenadoma sprožil nizek strel proti daljši vratnici in ujel nepripravljenega Franka Rosta.

Schalke se je hitro vrnil v igro, ko je Lincoln na levi strani ušel Cafuju in pred vrati Dide našel Sorena Larsena, ki je bil uspešen z glavo. Nemci so bili v nadaljevanju bližje vodstvu, čeprav se je pred odhodom v slačilnico znova prebudil tudi Milan.

V 59. minuti je naposled povedel prek Andreja Ševčenka, ki je z glavo izkoristil lep predložek Paola Maldinija. Gostitelji so nato spet krenili v napad, njhov trud pa se je obrestoval v 70. minuti, ko je kmalu po vstopu na zelenico s pravo bombo s 25 metrov Dido matiral Turek Hamit Altintop.

Slovaki pokvarili obletnico Porta
Artmedia je z izjemnim preobratom utišala 38 tisoč gledalcev na stadionu Dragao v Portu, ki so prišli proslavit 112. rojstni dan njihovega kluba. Slovaški prvaki v treh kvalifikacijskih krogih niso dosegli niti zadetka, tokrat pa so kar trikrat premagali Vitorja Baio.

Argentinec Lucho in Brazilec Diego sta bila najprej strelca za domače, vendar je Peter Petras v sodnikovem podaljšku prvega polčasa obudil upe gostov. V 54. minuti je Jan Kozak izenačil po imenitnem protinapadu, Balasz Borbely pa je končni izid postavil 16 minut pred koncem.

Inter je kljub zastreljani enajstmetrovki Julia Cruza strl odpor Glasgow Rangersov (1:0).

Fenerbahče je potopil PSV s 3:0, Lyon in Betis pa sta z 1:0 slavila v Trondheimu oziroma Bruslju.