Lionel Messi je v 94. minuti z odlično izvedenim prostim strelom premagal vratarja Andresa Gudina in Interju iz Miamija zagotovil zmago z 2:1 nad mehiško ekipo Cruz Azul. Foto: Reuters
V 54. minuti je prišel težko pričakovani trenutek: v igro je vstopil Lionel Messi, za številne najboljši igralec v zgodovini nogometa. Foto: Reuters

21 tisoč gledalcev, med njimi številni zvezdniki (solastnik kluba David Beckham z ženo Victorio, LeBron James, Serena Williams, Gloria Estefan, Kim Kardashian ...), je čakalo do 54. minute tekme, preden je Messi ob stoječih ovacijah občinstva stopil v igro. V 94. minuti je pokazal svoje mojstrstvo in z 20 metrov z levico sijajno izvedel prosti strel za zmago Interja, prvo (v vseh tekmovanjih) po 23. maju.

Inter je v vodstvo popeljal Robert Taylor v 44. minuti, izenačil pa je Uriel Antuna v 65. minuti.
Messi je po prihodu v ZDA z Interjem opravil le tri polne treninge, zato ga trener Gerard "Tata" Martino ni uvrstil v prvo enajsterico. V 54. minuti je bil del trojne menjave, v igro sta takrat vstopila tudi Sergio Busquets (prav tako sveža okrepitev Interja) in napadalec Josef Martinez.

Sorodna novica Messi bo v Miamiju ponovno združil moči s Tato Martinom

"Pomembno je, da končno zmagamo, saj v prvenstvu nismo v dobrem položaju. Res je, da gre za drugo tekmovanje, a ta zmaga bo vsekakor pomagala naši morali. Dobro smo igrali, zahvalil bi se tudi vsem navijačem, ki so me tako lepo sprejeli," je dejal 36-letni Messi, sedemkratni dobitnik zlate žoge, ki je decembra Argentino popeljal do naslova svetovnih prvakov.

V Ligi MLS Interju ne gre dobro, saj je na zadnjem mestu (22 tekem in le pet zmag) Vzhodne konference. V tem tekmovanju je trenutno enomesečni premor, ekipe pa igrajo ligaški pokal, novoustanovljeno tekmovanje med 47 klubi severnoameriške Lige MLS in mehiške lige.

Naslednjo tekmo bo Inter igral (doma) v torek proti Atlanti, izločilni boji pa se bodo začeli 2. avgusta.