Objem Lionela Messija in Pepa Guardiole. Njuno plodno sodelovanje se je vsaj zaenkrat končalo. Foto: EPA
Pep Guardiola
Veliki Pep Guardiola po štirih letih in 13 osvojenih lovorikah odhaja s položaja trenerja Barcelone. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo bo bržkone izgubil strelski dvoboj z Lionelom Messijem. Real v zadnjem krogu gosti Mallorco, Barcelona pa gostuje pri Betisu. Foto: EPA

Argentinski napadalec je dva zadetka dosegel z enajstmetrovke. Po drugem (79. minuta), ki je bil tudi zadnji na tekmi, je stekel do roba igrišča in objel trenerja Pepa Guardiole, za katerega je bila to zadnja tekma na Camp Nouu v trenerski vlogi, saj se po sezoni poslavlja s položaja. Obema so se malo kasneje v najbolj čustvenem trenutku srečanja pridružili še drugi igralci Barcelone.

Real do zmage v 90. minuti
Messi se je utrdil na lestvici najboljših strelcev španskega prvenstva, saj ima krog pred koncem pet golov prednosti pred Realovim Cristianom Ronaldom (50:45). Ta je na gostovanju v Granadi v 81. minuti izkoristil enajstmetrovko in izenačil na 1:1. Madridčani so nato do zmage prišli v 90. minuti, ko je David Cortes zatresel lastno mrežo.

Valencia si je z zmago nad Villarrealom (1:0) drugo leto zapored priigrala neposredno uvrstitev v Ligo prvakov.