Lionel Messi in Cristiano Ronaldo sta bila znova glavna junaka derbija. Na koncu tekme nista bila preveč zadovoljna z delitvijo točk. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je v 31. minuti srečanja izenačil na 1:1. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je zadel še na šestem zaporednem El Clasicu. Foto: Reuters
Camp Nou
Pred začetkom srečanja so navijači Barcelone na Camp Nouu sestavili fantastičen mozaik. Foto: Reuters
Šov Messija in Ronalda na “el clasicu”

Barca ima po sedmih krogih v španskem prvenstvu še vedno osem točk prednosti pred Realom. Messi je dosegel že 17 golov na derbijih z Realom, le še en zadetek ga loči do rekorda Alfreda di Stefana. Ronaldo je zadel na zadnjih petih El Clasicih na Camp Nou, skupno pa je bil uspešen na zadnjih šestih tekmah proti Barceloni.

Trener Barce Tito Vilanova je imel velike težave z začetno enajsterico, predvsem z obrambno vrsto, saj sta bila poškodovana Carles Puyol in Gerard Pique.
Ronaldo kronal boljši začetek Reala
Navijači Barcelone so pripravili izjemno koreografijo na tribunah, prikazali so katalonsko zastavo. Varovanci Joseja Mourinha so začeli nekoliko bolje, z žogo so bili v napadu učinkovitejši, v 12. minuti je Karim Benzema iz ugodnega položaja slabo streljal, dobrih pet minut pozneje je z glavo lepo priložnost po predložku iz kota zapravil še Sergio Ramos.
Madridčani so povedli v 23. minuti, ko je po Benzemajevi kratki podaji v kazenskem prostoru ob bližnji vratnici z leve strani v polno zadel Ronaldo. Portugalec je presenetil Victorja Valdesa, ki je bil nemočen.
Benzema v vratnico, di Maria mimo
Gostitelji so bili še v šoku, ko je Sami Khedira podal do Benzemaja, Francoz je zadel vratnico, odbito žogo pa je Angel di Maria z bližine poslal mimo vrat. Mourinho ni mogel verjeti, da Real ni vodil že z 2:0. V 28. minuti je moral poškodovani Dani Alves z igrišča, vstopil je 21-letni Martin Montoya.
Messi izenačil z bližine
Kazen je prišla hitro. Katalonci so bili ves čas pod pritiskom, a so po dobre pol ure igre izid poravnali. Po lepem kombiniranju Andresa Inieste in Pedra Rodrigueza je iz neposredne bližine z levico zadel Messi.

Mojstrovina Argentinca s prostega strela
Na začetku drugega polčasa je bilo vroče v obeh kazenskih prostorih. Na tleh je bil Özil v 46. minuti po dvoboju s Javierjem Mascheranom, na drugi strani je Pepe trčil z Iniesto v 51. minuti, obakrat pa je sodnik Carlos Delgado Ferreiro le zamahnil z roko.
V 61. minuti je Xabi Alonso (že v prvem polčasu je dobil rumeni karton) podrl Messija, ki je izjemno izvedel prosti strel s 25 metrov, žogo je z levico zavrtinčil prek zidu in Casillas je bil prekratek. 25-letni Argentinec je Casillasa premagal že desetič in s tem postal najhujša mora španskega reprezentančnega vratarja v La Ligi. Samuel Eto'o je Casillasa ugnal osemkrat, David Villa enkrat manj.
Özil zrežiral izenačenje Ronalda
Le pet minut za tem je Mesut Özil odlično zaposlil Ronalda, ki je stekel sam proti Valdesu in ga rutinsko matiral (2:2). Barca je imela v zaključku tekme več priložnosti za zmago. V 89. minuti je Montoya z močnim strelom stresel prečko. V 93. minuti je Pedro streljal z 20 metrov mimo vrat, to pa je bila tudi zadnja akcija v izjemno zanimivem El Clasicu.

"Izid je zelo pravičen, prepričan sem, da je ves svet užival v tej tekmi, igralci obeh ekip so zagotovo. Moji izbranci so odigrali zelo dobro, razlika v prvenstvu pa ostaja enaka," je bil dobro razpoložen Jose Mourinho.

7. krog:
BARCELONA - REAL MADRID 2:2 (1:1)
98.772; Messi 31., 61.; Ronaldo 23., 66.

Barcelona: Valdes, Alves ( 28./Montoya), Mascherano, Jordi Alba, Busquets, Adriano, Xavi, Iniesta, Fabregas ( 64./Sanchez), Messi , Pedro.

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Ramos, Pepe , Arbeloa , Xabi Alonso, Khedira, Ronaldo , Özil ( 80./Kaka), di Maria ( 88./Essien), Benzema ( 62./Higuain).

Sodnik: Carlos Delgado Ferreiro

ATLETICO MADRID - MALAGA 2:1 (1:1)
Falcao 6., Weligton 90./ag; Santa Cruz 36.

Atletico Madrid: Courtois, Juanfran, Miranda, Godin, Filipe , Arda Turan ( 91./Tiago), Mario Suarez , Gabi, Emre Belözoglu ( 60./C. Rodriguez), Falcao , Adrian ( 69./Raul Garcia).

Malaga: Willy, Jesus Gamez, Demichelis, Weligton, Monreal , Camacho , Iturra ( 61./Recio), Joaquin, Isco ( 78./Portillo), Eliseu, Santa Cruz ( 47./Saviola).

Castro 64./11-m
RK: Romaric 10., Soberon 62.; Barrada 84.

Aduriz 12.

BARCELONA 7 6 1 0 19:7 19 ATLETICO MADRID 7 6 1 0 18:8 19 MALAGA 7 4 2 1 11:4 14 REAL BETIS 7 4 0 3 12:13 12 REAL MADRID 7 3 2 2 14:7 11 MALLORCA 7 3 2 2 8:6 11 SEVILLA 7 3 2 2 8:7 11 VALLADOLID 7 3 1 3 11:7 10 GETAFE 7 3 1 3 8:10 10 RAYO VALLECANO 7 3 1 3 9:14 10 LEVANTE 7 3 1 3 8:13 10 CELTA VIGO 7 3 0 4 9:8 9 REAL SOCIEDAD 7 3 0 4 8:11 9 VALENCIA 7 2 2 3 8:9 8 GRANADA 7 2 2 3 6:10 8 ATHLETIC BILBAO 7 2 2 3 9:14 8 ZARAGOZA 7 2 0 5 5:9 6 DEPORTIVO 7 1 3 3 9:14 6 OSASUNA 7 1 1 5 7:11 4 ESPANYOL 7 0 2 5 8:13 2