Lionel Messi trese mreže kot za stavo. Foto: Reuters

Inter je s 3:1 premagal Orlando, 36-letni Argentinec pa je zadel z volejem tako z levico kot desnico. Najprej je bil natančen v 7. minuti, nato pa je postavil še končni izid v 72. minuti. Vmes je prepustil izvajanje najstrožje kazni Josefu Martinezu, ki je v 51. minuti zadel za 2:1. Za floridske sosede je v 17. minuti izenačil Cesar Araujo.

Messi je drugič začel tekmo in prvič odigral vseh 90 minut. Skupaj je že pri petih zadetkih v vsega 204 minutah na igrišču. Na debiju je v skupinskem delu tega tekmovanja proti Cruz Azulu zadel s prostega strela za zmago z 2:1, proti Atlanti pa je dosegel dva gola (4:0).

V osmini finala se bo floridska zasedba, ki jo iz pisarn vodi nekdanji angleški zvezdnik David Beckham, v ponedeljek pomerila z Dallasom.