Lionel Messi je obležal v kazenskem prostoru Las Palmasa v 8. minuti. Foto: EPA
Zaskrbljeni soigralci so nemočno opazovali Messija, ki ga je pregledoval klubski zdravnik Ricard Pruna. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je dosegel oba zadetka za Katalonce. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je zapravil veliko priložnosti, najlepšo pa vsekakor v sodnikovem dodatku. Foto: EPA
Leo Baptistao
Leo Baptistao je dosegel odločilni zadetek na stadionu El Madrigal. Foto: EPA

Messi se je poškodoval ob posredovanju Pedra Bigasa v kazenskem prostoru, nogometaš Las Palmasa je ustavil strel Argentinca z levo nogo. Po zdravniški pomoči na igrišču je še nadaljeval, a je bilo kmalu jasno, da gre za hujšo poškodbo.
"Testi so pokazali, da gre za natrgane vezi v levem kolenu. Predvidoma bo zdravljenje trajalo od sedem do osem tednov," je v sporočilu zapisala Barcelona.

Bo izpustil tudi el clasico?
Že v torek na Camp Nou prihaja Bayer Leverkusen s Kevinom Kamplom v 2. krogu Lige prvakov, sledijo številne tekme in 21. novembra tudi el clasico proti madridskemu Realu. Težko je oceniti, ali bo argentinski virtuoz okreval do velikega obračuna Primere division.

Barca se je mučila z Las Palmasom. Povedla je v 25. minuti, ko je Sergi Roberto z leve strani podal pred vrata, kjer je Luis Suarez z glavo zatresel mrežo. V 54. minuti je Urugvajec povišal na 2:0 po lepi podaji Munirja El Hadadija. V 66. minuti je Antolin Alcaraz v kazenskem prostoru igral z roko, z bele točke pa je Neymar meril čez vrata.

Dve minuti pred koncem je po podaji Bigasa znižal Jonathan Viera, žoga je spremenila smer in prelisičila vratarja Marca Andreja ter Stegna. V naslednji akciji je imel izjemno priložnost za povišanje na 3:1 Sandro Ramirez, a je streljal mimo vrat. Las Palmas je poskušal osvojiti točko, a je v zadnji minuti Viera z roba kazenskega prostora meril mimo vrat.
"Messi je najboljši nogometaš na svetu. Zelo je nevaren za vrata nasprotnika in težko ga bo nadomestiti. Zares imamo veliko smole s poškodbami, zdaj je to še posebej neugodno, saj nismo smeli podpisati pogodb z novimi igralci," je poudaril vezist Sergio Busquets.

Ronaldo ni imel svojega večera
Madridski Real se je na stadionu Santiago Bernabeu razšel z Malago brez zadetkov. Kraljevi klub je imel veliko premoč (streli 31:12, v okvir vrat 9:3, posest 69:31 %), večkrat se je izkazal vratar Carlos Kameni.

Ko je bil Kameni že premagan v 76. minuti, je z golove črte žogo odbil Weligton. Nordin Amrabat je bil v 77. minuti izključen, saj je s komolcem udaril Marcela. Veliko priložnosti je zapravil Cristiano Ronaldo. V zadnji minuti je Isco zatresel mrežo po podaji Luke Modrića, a je stranski sodnik dvignil zastavico za prepovedani položaj. V 93. minuti je Marcelo podal pred vrata, Ronaldo pa je iz idealnega položaja z glavo meril čez vrata.

"Zelo smo jezni, ker nismo osvojili treh točk. Do konca je še veliko tekem in imeli bomo še priložnost, da popravimo ta spodrsljaj," je pojasnil vratar Reala Keylor Navas.

Baptistao popeljal Villarreal na vrh

Na vrh lestvice se je presenetljivo zavihtel Villarreal, ki je na El Madrigalu ugnal madridski Atletico z 1:0. Odločilni zadetek je v 14. minuti dosegel Leo Baptistao. Brez težav je ukanil Jana Oblaka po sijajni podaji Roberta Soldada v kazenski prostor. Štiri minute zatem je imel Soldado priložnost za povišanje vodstva, a je bil Oblak na pravem mestu. V sodnikovem dodatku prvega dela je vratar gostiteljev Alphonse Areola sijajno posredoval po strelu Antoina Griezmanna iz bližine.

V drugem delu se je rumeni podmornici uspelo obraniti, tudi rezervistoma Fernandu Torresu in Angelu Correi ni uspelo izenačiti. Bojan Jokić je vso tekmo sedel na klopi Villarreala.