Vijoličasti čakajo na spodrsljaj(e) vodilnega Kopra. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Agim Ibraimi je sprovociral Johna Oguja, ki ga je udaril po obrazu. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Nogometaši Celja so zmagali drugič zapored. Foto: MMC RTV SLO
Vijoličasti zmagali v Ljubljani
Vrtnice nadaljujejo sijajen spomladanski niz
Velikonja dobro okreva

Mezga je v 16. minuti Ažbeja Juga premagal s strelom za levo vratnico z okoli 12 metrov. Vijoličasti so bili boljši nasprotnik tudi v 2. polčasu, vendar niso izkoristili nekaterih priložnosti. Kazen bi lahko prišla v 70. minuti, ko je Mari Lucas Horvat z roba kazenskega prostora stresel vratnico. V 84. minuti je Robert Berič poskušal presenetiti Marka Raniloviča z okoli 40 metrov, a je žoga zletela mimo leve vratnice.

Ptujska uspavanka v režiji Drave in Olimpije
Obračun med Labodom Dravo in Olimpijo se je končal brez zmagovalca (0:0). V hladnem vremenu sta moštvi pokazali malo nogometa. Zanimivejši drugi polčas se je začel s priložnostjo Ermina Rakoviča, ki je po dobri samostojni akciji zgrešil prazen gol. Isti igralec je v 70. minuti imel novo priložnost, a je meril previsoko. V 77. minuti je John Ogu udaril Agima Ibraimija in si prislužil rdeči karton. Olimpija številčne prednosti ni uspela izkoristiti. Ob poskusih Milana Purovića in Miroslava Cvijanovića je dobro posredoval igralec tekme Gregor Fink. Olimpija še naprej ostaja brez spomladanske zmage.

Močič potopil Domžalčane
Celjani so z 1:0 premagali Domžale. Edini zadetek je padel že v 7. minuti, ko je Mario Močič na levem robu kazenskega prostora prišel do žoge in kljub dvema domžalskima branilcema zadel spodnji desni kot vrat Nejca Vidmarja. Domači so imeli novo lepo priložnost v 30. minuti, a je Vidmar dobil dvoboj z Dejanom Purišičem.

Vidmar ubranil 11-m Urbanču
Na začetku 2. polčasa je strel Mitje Zatkoviča ustavil Amel Mujčinovič. V 71. minuti bi Celjani lahko odločili zmagovalce, saj je bila po prekršku Jovana Vidoviča nad Domagojem Dusparo dosojena enajstmetrovka, a je Vidmar ubranil poskus Dejana Urbanča. Domžalčani so imeli najlepšo priložnost za izenačenje v 90. minuti, ko Matu Šimunoviču v dvoboju ena na ena ni uspelo premagati Mujčinoviča.

Vrtnice cvetijo v polnem sijaju
Hit Gorica je dosegla še 4. spomladansko zmago in se povzpela na 4. mesto. Tokrat je v novogoriškem Športnem parku z 2:1 padel Rudar, ki je med tednom zamenjal trenerja. Pred okoli 400 gledalci so povedli gostje. Damjan Trifkovič je prodrl v kazenski prostor domačih, kjer ga je podrl vratar Vasja Simčič, kar je pomnilo najstrožjo kazen. Enajstmetrovko je zanesljivo izvedel Rok Kronaveter.

Domači, ki so bili boljši nasprotnik, so zasluženo izenačili v 28. minuti, potem ko je Ivan Brečević Bobana Savića premagal s prostega strela z okoli 25 metrov. Odločitev o zmagovalcu je padla v 67. minuti. Brečević je z leve strani kazenskega prostora podal v sredino, kjer je Goran Galešič ravno toliko zadel žogo, da se je odkotalila v mrežo. Dino Martinović je imel v 85. minuti izjemno priložnost za 3:1, a je njegova "spodkopana" žoga za las zgrešila cilj.