Alberto Gilardino je končno našel razlog za zadovoljstvo. Foto: EPA
Adrian Mutu
Adrian Mutu je z 11-metrovke ob koncu tekme zadel tudi v 5. krogu proti Romi za 2:2. Foto: Reuters
Francesco Totti
Francesco Totti je Parmi zabil dva gola. Foto: Reuters

Junaka velike zmage z izjemno igro v 7. krogu Serie A sta bila Kaka in Alberto Gilardino s po dvema zadetkoma, enega pa je dodal še Massimo Ambrosini. Še posebej vesel je lahko Gilardino, ki je strelsko sušo prekinil po 158 dneh! Končni izid je postavil z lepim volejem. Rdeče-črni so tri točke vknjižili prvič po 1. krogu, Rimljani pa ostajajo le pri eni zmagi in sedmih točkah.

Mutu po starem receptu
Adrian Mutu je Fiorentini proti Juventusu prinesel točko (1:1), od katere pa ima največ koristi italijanski prvak Inter. Črno-modri so že v soboto z 2:1 ugnali Napoli in imajo na vrhu lestvice tri točke prednosti pred staro damo. Ta je v Firencah vodila do 89. minute, nato pa je z 11-metrovke izenačil Mutu, pokvaril slavje nekdanjim soigralcem in preprečil prvi letošnji poraz vijoličastih. Podobno "zgodbo" je napisal tudi pred dobrim tednom proti Romi.

Iaquinta znova v polno
Vincenzo Iaquinta je že v 23. minuti popeljal Juventus v vodstvo, ko je eden izmed branilcev slabo izbil žogo z glavo, z roba kazenskega prostora pa jo je v mrežo pospravil nekdanji napadalec Udineseja.

Dobri obrambi
V prvem polčasu sta se izkazala tudi oba vratarja. Gianluigi Buffon je z nogo ubranil žogo, ki je na poti proti njemu oplazila Riccarda Montoliva, Sebastien Frey pa je na drugi strani ukrotil močan poskus Pavela Nedveda.

Sodnik drugič le piskal
Fiorentini na začetku drugega dela ni šla na roko odločitev sodnika, da ne pokaže na belo točko, potem ko sta dva Juventusova branilca v "sendvič" stisnila Franca Semiolija, več sreče pa je imela tik pred koncem, ko je v kazenskem prostoru z roko igral Nicola Legrottaglie.

Cruz potopil Napoli
Junak Interjeve zmage proti Napoliju je bil z dvema zadetkoma v prvem polčasu Julio Cruz, šest minut pred koncem pa je častni zadetek za goste z glavo prispeval Roberto Sosa. Marek Hamsik je v prvem delu stresel okvir vrat. Cruz je najprej zadel po podaji Zlatana Ibrahimovića, nato pa še po akciji Dejana Stankovića.

7. krog:
LAZIO - MILAN 1:5 (1:2)
Mauri 23.; Ambrosini 16., Kaka 33./11-m, 52., Gilardino 70., 79.

SIENA - EMPOLI 3:0 (0:0)
Maccarone 65./11-m, Locatelli 79., Galloppa 82.
RK: Adani 64./Empoli

TORINO - SAMPDORIA 1:0 (0:0)
Corini 88.
RK: Volpi 45./Sampdoria

ATALANTA - UDINESE 0:0
Samir Handanovič (Udinese) je igral vso tekmo. Zampagna (Atalanta) je v 82. minuti z 11- metrovke zadel prečko.

INTER 7 5 2 0 16:5 17 JUVENTUS 7 4 2 1 16:7 14 ROMA 7 4 2 1 15:8 14 FIORENTINA 7 3 4 0 13:7 13 GENOA 7 3 3 1 8:7 12 PALERMO 7 3 2 2 10:10 11 UDINESE 7 3 2 2 8:10 11 MILAN 7 2 4 1 13:7 10 NAPOLI 7 3 1 3 10:6 10 ATALANTA 7 2 4 1 8:8 10 CATANIA 7 2 3 2 5:6 9 SAMPDORIA 7 2 2 3 5:7 8 TORINO 7 1 4 2 7:9 7 LAZIO 7 1 4 2 8:11 7 CAGLIARI 7 2 1 4 7:10 7 SIENA 7 1 3 3 7:9 6 PARMA 7 1 3 3 7:11 6 EMPOLI 7 1 2 4 4:10 5 REGGINA 7 0 4 3 5:13 4 LIVORNO 7 0 2 5 6:17 2