Rajko Rep je v kvalifikacijah zabil pet golov, tokrat pa je po prestani kazni prvič nastopil tudi v Ukrajini, in dvakrat nevarno zapretil proti Švicarskim vratom. Foto: www.nzs.si
Miloš Kostič
Miloš Kostič za zdaj z razpletom v Ukrajini ne more biti najbolj zadovoljen. Foto: MMC RTV SLO

Posrečen predložek Finka je bil premalo za prvo zmago mladih slovenskih nogometašev na EP-ju do 19 let. Švica je na koncu slavila z 2:1.

Varovanci Miloša Kostiča so v drugem krogu skupine A le zabili prvi zadetek v Ukrajini, ko je predložek Interblockovega Matica Finka z desne strani presenetil nasprotnega vratarja Oliverja Klausa.

Nato se je igra zeleno-belih začela podirati kot hišica iz kart. Še drugič zapored so ostali z igralcem manj na igrišču. Proti Ukrajincem izključenega Bobana Joviča je tokrat nadomestil Dejan Lazarevič, ki je v 75. minuti dobil še drugi rumeni karton. Nasprotnik je to znal izkoristiti in preobrnil izid.

V 79. minuti je po dolgi diagonali z leve Finku pobegnil sveži Alexandre Pasche, ki je v igro vstopil še v isti minuti (!), ter rutinirano premagal Mateja Radana, tekmo pa je odločil Orhan Mustafi v 85. minuti.

Po lepo izigrani slovenski obrambi je šel Radan na žogo, a jo je Sebastien Wüthrich spravil do Mustafija, ki jo je poslal v nebranjeno mrežo. Dejanu Zadnikarju je veselje kar dvakrat (v 60. in 69. minuti) preprečil okvir vrat.

Kostič bo spet krpal ekipo
Selektor Kostič je lahko računal na prvega strelca kvalifikacij Rajka Repa, za zadnjo tekmo skupinskega dela z Anglijo (v ponedeljek ob 18.00) pa je ostal brez Lazareviča in Harisa Vučkiča, ki je tokrat prejel drugi rumeni karton.