Cesc Fabregas je čustveno zapustil zelenico. Po koncu tekme je v častnem krogu pozdravil še navijače na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Po pol ure igre na Stamford Bridgeu je Danny Fox v kazenskem prostoru spotaknil Rubena Loftusa Cheeka. Z bele točke je kapetan Fabregas preveč neodločno streljal z desno nogo in Luke Steele je žogo odbil.

Na začetku drugega polčasa je Callum Hudson-Odoi, ki je velika želja Bayerna, z desne strani podal pred vrata, kjer je Morata s štirih metrov žogo ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Deset minut zatem je ista naveza postavila končni izid. Hitri Hudson-Odoi je znova ušel po desni strani in poslal predložek pred vrata, kjer je Morata z glavo s petih metrov zadel za 2:0.

Alvaro Morata je dosegel oba zadetka na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Zelo verjetno se seli k Monacu
Branilci naslova so imeli vse pod nadzorom, ko je Maurizio Sarri pet minut pred koncem iz igre potegnil Fabregasa, vstopil je N'Golo Kante. Španca so popolnoma prevzela čustva, v Angliji je odigral 501. tekmo (303 tekme za Arsenal in 198 tekem za Chelsea), ki pa je bila zelo verjetno zadnja. 31-letnik ima na mizi ponudbo Monaca, ki ga vodi Thierry Henry. V boju za obstanek v francoski ligi se bo ekipa iz kneževine januarja vsekakor okrepila.

Romelu Lukaku je postavil končni izid na Old Traffordu. Foto: Reuters

Rdeči vragi vse opravili že do odmora
Manchester United je ugnal Reading z 2:0. Ole Gunnar Solskjaer je dobil tudi peto tekmo na klopi rdečih vragov, potem ko je zamenjal Joseja Mourinha. Gostitelji so povedli sredi prvega polčasa, ko je Omar Richards podrl Juana Mato v kazenskem prostoru. Sodnik Stuart Attwell se je kar tri minute posvetoval z videosodnikom, potem pa pokazal na belo točko.

Španec je kar sam izvedel najstrožjo kazen in z levico zatresel mrežo. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Alexis Sanchez sijajno podal v prazen prostor, Romelu Lukaku je preigral vratarja Anssija Jaakkolo in poslal žogo v prazno mrežo. V drugem polčasu gostitelji v precej premešani postavi niso blesteli, a so vseeno prišli do zanesljivega napredovanja.

Najstnik Joe Willock je bil junak večera na Bloomfield Roadu. Foto: Reuters

Drugoligaš Bristol presenetil Huddersfield
Zadnjeuvrščena ekipa Premier lige Huddersfield Town se je opekla v Bristolu. Josh Brownhill je dosegel edini zadetek za drugoligaša v 72. minuti po sijajnem samostojnem prodoru.

Najstnik Willock odločil v Blackpoolu
19-letni Joe Willock je zrežiral zmago Arsenalu v Blackpoolu (0:3). V prvem polčasu je najstnik zadel dvakrat. Končni izid je postavil Alex Iwobi osem minut pred koncem.