Munir El Haddadi je odlično izkoristil ponujeno priložnost. Foto: Reuters
Inaki Williams
Inaki Williams je potrdil napredovanje Athletica iz Bilbaa. Foto: EPA

Trener Luis Enrique ni mogel računati na kaznovanega Luisa Suareza, na klopi so bili Neymar, Andres Iniesta, Gerard Pique in Sergio Busquets. Lionel Messi, ki je v ponedeljek petič prejel zlato žogo, je odigral vseh 90 minut, čeprav je Barca prvo tekmo na Camp Nouu prejšnji teden dobila s 4:1.

Argentinski virtuoz je dvakrat nevarno zapretil že na začetku tekme, a se je izkazal vratar Francesco Bardi. V 32. minuti je Messi sijajno zaposlil Munirja El Haddadija, ki je prišel sam pred Bardija, ga preigral in zatresel mrežo. Tri minute pred odmorom je napadalec Felipe Caicedo zadel vratarja gostov Marca Andreja ter Stegna s komolcem v glavo, prejel pa je le rumeni karton. Nemški čuvaj mreže se je izkazal tik pred koncem prvega dela, ko je z desno roko odbil nevaren poskus Caiceda.

V drugem polčasu je bil Espanyol že v izgubljenem položaju. Končni izid je postavil El Haddadi dve minuti pred koncem po podaji Aleixa Vidala z leve strani.

Williams potopil rumeno podmornico
Athletic iz Bilbaa, ki je lani izgubil v finalu kraljevega pokala proti Barceloni, je izločil Villarreal. Na prvi tekmi so Baski po zaostanku z 0:2 slavili s 3:2, danes pa so bili boljši še na stadionu El Madrigal (0:1). Odločil je Inaki Williams v 21. minuti po podaji Aymerica Laporta.
Tekme četrtfinala bodo na sporedu 20. in 27. januarja.