Vladimir Kokol je med letoma 1992 in 19976 odigral 12 tekem za reprezentanco Slovenije in dosegel tudi en zadetek. Zdaj uspešno vodi nogometašice Mure. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenske prvakinje v soboto čaka obračun proti zmagovalcu dvoboja med domačim Apollonom in armenskim Pjunikom.

Slovenke so bile predvsem v prvem polčasu, ki so ga dobile z 2:0, boljše tekmice in bi si lahko glede na priigrane priložnosti zagotovile še višje vodstvo. V prvem delu sta gola za varovanke Vladimirja Kokola dosegli v 15. minuti Sara Makovec, ki se je letos v Muro vrnila iz Olimpije, ter Ukrajinka Jana Malahova v 29. minuti.

Na 3:0 je v 56. minuti povišala Noelle Vilčnik, tekmice so nato z goloma v 59. in 71. minuti z enajstmetrovke zaostanek znižale, kljub pritisku pa jim več ni uspelo.

V letošnji sezoni Lige prvakinj bo tekmovalo 72 klubov iz 50 nacionalnih nogometnih zvez. V skupinskem delu bo igralo 16 ekip. Barcelona, Lyon, Bayern München in Chelsea so edini štirje klubi, ki so že neposredno uvrščeni v skupinski del tekmovanja, kjer bo 16 ekip.

Za preostalih 12 prostih vozovnic se bo pomerilo 68 zasedb. V uvodno fazo vstopa 59 ekip, od tega je 43 aktualnih državnih prvakinj (tudi Mura Nona), preostalih 16 pa so ekipe, ki so si nastop zagotovile kot drugo- ali tretjeuvrščene v domačih klubskih tekmovanjih v pretekli sezoni.