Igralci Macabija (v rumenih dresih) se že veselijo uvrstitve v Ligo prvakov.
Alan Smith je imel na Old Traffordu svoj večer.
Adem Kapič (desno) v boju s Karlom Poborskym.

Šahtjor iz Donecka je k drugouvrščenemu klubu lanskega belgijskega prvenstva pripotoval z zajetno prednostjo treh golov (4:1). Možnosti Belgijcev za napredovanje so bile še manjše že po petih minutah, saj je za Ukrajince zadel Zvonimir Vukić.

Nastja Čeh je z dvema zadetkoma v prvem polčasu Club Brugge vrnil v igro, upanje na tretjo zaporedno uvrstitev v Ligo prvakov pa je Belgijcem dokončno strl Vukić v 52. minuti.

Ukrajinski pohod v Ligo prvakov
Za popoln dan ukrajinskega klubskega nogometa je poskrbel Dinamo Kijev, ki je v gosteh z 2:0 premagal turški Trabzonspor. Poraz proti Turkom na prvi tekmi je bil usoden za trenerja Alekseja Mihailčenka, ki ga je zamenjal Josef Szabo. Menjava je bila očitno uspešna.

Kijevčani so z zadetkoma Gorana Gavrančića in Dioga Rincona že v prvem polčasu izničili prednost Trabzonspora. Drugi polčas so Ukrajinci od 47. minute (izključitev Rodolfa) igrali z igralcem manj, a so se ubranili.

Crvena zvezda dotolčena na Nizozemskem
PSV je na povratni tekmi dotolkel Crveno zvezdo kar s 5:0. Klub iz Eindhovna se je tako že osmič zapored uvrstil v Ligo prvakov, kjer pa mu še ni uspelo napredovati iz skupine.

Juventus je pri švedskem prvaku Djurgardnu popravil slab vtis s prve tekme v Torinu, ko je bilo 2:2. Alessandro Del Piero, David Trezeguet (dva gola) in Pavel Nedved so v Stockholmu stvari postavili na svoje mesto z visoko zmago s 4:1.

Nastop v elitnem tekmovanju so si zagotovili tudi igralci Maccabija iz Tel Aviva. Izraleci so bili tudi na drugem srečanju boljši od grškega Paoka.

Manchester United je brez težav opravil z Dinamom iz Bukarešte. Pri rdečih vragih se je z dvema zadetkoma proslavila njihova letošnja okrepitev Alan Smith. Lahko delo je imel tudi Real Madrid, ki je že v prvem polčasu odločil zmagovalca, ko je bil dvakrat natančen Ronaldo.

Izpadel tudi Kapičev Ferencvaros
Da v letošnji Ligi prvakov ne bo niti enega Slovenca, je poskrbela praška Sparta, ki je po podaljšku z 2:0 izločila budimpeštanski Ferencvaros, za katerega igra nekdanji slovenski reprezentant Adem Kapič. Potem ko je bilo na prvi tekmi 1:0 za Madžare, je na drugi za Čehe najprej zadel Lukaš Zelenka v 45. minuti, v raj pa jih je pripeljal Jiri Homola v 114. minuti.

Žreb že danes
Žreb skupin bo že danes ob 16.00 v Monte Carlu. 32 klubov prihaja iz 16 držav, razdeljeni pa bodo v osem skupin. Moštva iz iste države se v prvem delu tekmovanja ne morejo pomeriti med seboj.

Nosilci: Porto, Real Madrid, Valencia, Barcelona, Manchester United, Bayern, Deportivo, Arsenal.
2. boben: Milan, Liverpool, Juventus, Inter, Roma, Lyon, Chelsea, Panathinaikos.
3. boben: PSV, Bayer (L), Celtic, Sparta, Monaco, Anderlecht, Ajax, PSG.
4. boben: Rosenborg, Dinamo Kijev, Olympiacos, Werder, Šahtjor, Fenerbahče, Maccabi Tel Aviv, CSKA Moskva.