1.500 gledalcev v Lendavi je videlo veliko zmago gostiteljev. Foto: MMC RTV SLO
Interblock že 13 tekem ni okusil slasti zmage. Foto: MMC RTV SLO

Edini strelec v Lendavi je bil v 82. minuti z 11-metrovke Amel Mujakovič, potem ko je Milan Andjelkovič v kazenskem prostoru zrušil Petra Gerenčerja, za kar si je prislužil drugi rumeni karton in izključitev. Sodnik je skupaj pokazal kar deset rumenih in tri rdeče kartone.

Prečka Vasiljeva
V 70. minuti je moral zaradi nešportne poteze po prekršku nad njim predčasno pod prho domači nogometaš Siniša Janković, tri minute po zadetku pa še Celjan Sebastjan Gobec. V 88. minuti so celjski nogometaši burno protestirali, ker jim je sodnik zaradi domnevnega prepovedanega položaja razveljavil zadetek Uroša Koruna.

Gostje so sicer bolje začeli tekmo in imeli dve lepi priložnosti, Slaviša Dvorančič je že takoj po prvem sodnikovem žvižgu z glavo meril za las mimo leve vratnice. V 23. minuti je Estonec v vrstah Nafte Konstantin Vasiljev s prostega strela z 28 metrov stresel prečko, do odmora pa so bili Prekmurci še nekajkrat nevarni.

Tudi drugi polčas so uspešneje začeli gostje, ki so prek Dejana Urbanča vnovič preizkusili pripravljenost vratarja Stanislava Kuzme. Nafta je odgovorila še v isti minuti, vendar je strel kapetana Gregorja Bunca zletel malenkost mimo vrat

Uspešna vrnitev Cipota
Tudi v Velenju so gledalci videli dva rdeča kartona, poleg tega pa še dva zadetka, oba v Interblockovi mreži. "Knapi" so bili zaradi poškodb petih igralcev oslabljeni, se je pa vrnil Fabijan Cipot. Interblock je po zamenjavi trenerja Skočiča vodil Toni Usnik. Igralec tekme je bil 22-letni hrvaški napadalec Edin Junuzović, strelec prvega zadetka iz obrata v 30. minuti, podajalec pri drugem Damjana Trifkoviča z glavo v 74. minuti in ključna figura dvoboja na praktično vsej travnati površini.

Medtem ko so gostje poskušali z individualnimi akcijami in streli od daleč (izjema je le poskus Ermina Rakoviča v 24. minuti, ko je iz neposredne bližine zadel zunanji del mreže), so domači nogometaši navdušili s kombinatorno igro in veliko mero borbenosti.

PrvaLiga Telekom Slovenije, 4. krog
NAFTA - MIK CM CELJE 1:0 (0:0)
1.500; Mujakovič 82./11-m
RK: Janković 70.; Andjelkovič 82., Gobec 85.

DOMŽALE - MARIBOR

NAFTA 4 3 1 0 6:2 10 MIK CM CELJE 4 2 1 1 4:1 7 MARIBOR 3 2 1 0 6:4 7 RUDAR 4 2 0 2 5:4 6 DOMŽALE 3 1 2 0 4:2 5 HIT GORICA 3 1 1 1 5:5 4 KOPER 3 1 0 2 5:7 3 INTERBLOCK LJ 4 0 2 2 4:7 2 PRIMORJE 3 0 1 2 1:4 1 DRAVA 3 0 1 2 1:5 1