Aleksander Šeliga je bil veliki junak gostujočega moštva, ki je po porazu z Domžalami tokrat osvojilo prvo pomladansko točko. Foto: www.nkcelje.si
Fabjan Cipot
Fabijan Cipot je prevzel odgovornost in popeljal svoje moštvo do visokega četrtega mesta. Foto: www.nkrudar.com/Stane Vovk
Nafta po remiju ostaja tretja

Nafta je sprožila kar 11 strelov v okvir vrat, kjer je bil vedno znova na pravem mestu Aleksander Šeliga. Siniša Janković, Timotej Dodlek, Konstantin Vassiljev in Damir Pekič so neuspešno streljali, kazen bi lahko prišla tik pred odmorom po novem zapravljeni priložnosti Pekiča, ko je Sebastjan Gobec po hitrem protinapadu meril malce previsoko.

11 proti 1 v strelih v okvir
V nadaljevanju je sledila podobna slika kot v prvem polčasu, poskusi Vassiljeva, Pekiča in Stjepana Cabana ter sijajni Šeliga. Šele v 68. minuti je Nejc Pečnik sprožil prvi in edini strel v okvir Nafte, a je bil Aleš Luk zbran. Zadnjo veliko priložnost za skok na drugo mesto je zgrešil rezervist Peter Gerenčer.

Jukan igral, Elsner grešil
Ob velenjskem jezeru so bolje začeli gostje, kjer je igro organiziral Amer Jukan, na drugi strani mu je odgovarjal nevarni Denis Grbič. Ravno 22-letni vezist je na v prvi minuti 2. polčasa priigral najstrožjo kazen, potem ko ga je po prodoru zrušil Rok Elsner. Zanesljivi izvajalec 11-metrovke je bil kapetan Fabijan Cipot.

Za izenačenje zmanjkalo moči
Že čez štiri minute je bilo 2:0, po kotu je bil na drugi vratnici najvišji Ozren Perić, ki je z glavo dosegel prvi gol v dresu Rudarja. Vodstvo je uspavalo gostitelje, Jukan je z odlično podajo našel glavo Mateja Rapnika, ki je prav tako dosegel prvi zadetek v novi sredini. Do konca pritisk Ljubljančanov ni obrodil sadov, velenjski Brazilec Renato de Moraes pa je zapravil dve lepi priložnosti za 3:1. Varovanci Marijana Pušnika so se z deveto prvenstveno zmago prebili na četrto mesto, Interblock pa je zdrsnil na sedmo.