Radja Nainggolan je odločil derbi pred 41.840 gledalci na Olimpicu. Foto: Reuters
Wojciech Szczesny
Wojciech Szczesny je v 27. minuti obranil slab strel M'Baya Nianga z bele točke. Foto: Reuters
Nikola Kalinić
Nikola Kalinić je že do odmora priigral Fiorentini lepo prednost. Foto: Reuters

daj zaostajajo še štiri točke za vodilnim Juventusom.

Milančani so bili v prve pol ure malce boljši, v 27. minuti je Wojciech Szczesny v kazenskem prostoru podrl Gianluco Lapadulo. Sodnik Paolo Silvio Mazzoleni je takoj pokazal na belo točko. Napadalec M'Baye Niang je vzel kratek zalet in slabo streljal z desnico, Szczesny je krenil v pravi kot in žogo odbil. 21-letni Francoz je že drugi teden zapored zapravil najstrožjo kazen, prejšnji teden je bil na pravem mestu vratar Crotoneja Alex Cordaz.
Najlepšo priložnost za Romo v prvem polčasu je imel Edin Džeko, ki je sedem minut pred odmorom z diagonalnim strelom za las meril mimo vrat.

Odločitev je padla v 62. minuti, ko je Konstantinos Manolas z glavo našel Radjo Nainggolana, ki je z desne strani švignil mimo Manuela Locatellija in z natančnim strelom z levico z 20 metrov ukanil Gianluigija Donnarummo.
Trener gostov Vincenzo Montella je v igro poslal Matiasa Fernandeza, Luiza Adriana in Kensukeja Hondo, a zaključni pritisk ni obrodil sadov.
Roma se bo v soboto ob 20.45 srečala z vodilnim Juventusom v Torinu.

Kalinić zrežiral zmago Fiorentine
Fiorentina je premagala Sassuolo z 2:1, blestel je Nikola Kalinić, ki je v prvem polčasu zadel dvakrat. V 10. minuti je bil natančen po podaji Milana Badelja, pet minut pred odmorom pa je velemojstrsko zadel s peto po podaji Federica Chiese z desne strani.

Josip Iličić je igral do 69. minute, ko ga je zamenjal Cristian Tello. Gostje so znižali četrt ure pred koncem, ko se je v gneči pred vrati Fiorentine najbolje znašel Francesco Acerbi.

16. krog:
FIORENTINA - SASSUOLO 2:1 (2:0)
Kalinić 10., 40.; Acerbi 76.

Fiorentina: Tatarusanu, Salcedo, Gonzalo Rodriguez, Astori, Maximiliano Olivera, Badelj, Vecino, Chiesa (94./Milić), Iličić (69./Tello), Bernardeschi (67./C. Sanchez), Kalinić.

Sassuolo: Consigli, Gazzola (62./Lirola), Cannavaro, Acerbi, Peluso, Pellegrini, Magnanelli (72./Mazzitelli), Sensi (67./Iemmello), Ricci, Defrel, Ragusa.

Sodnik: Michael Fabbri

ROMA - MILAN 1:0 (0:0)
Nainggolan 62.
Niang (Milan) je v 27. minuti zapravil 11-m.

Roma: Szczesny, Rüdiger, Manolas, Fazio, Emerson, De Rossi, Strootman, Bruno Peres (42./El Shaarawy), Nainggolan, Perotti, Džeko.

Milan: Donnarumma, Abate, Paletta, Romagnoli, de Sciglio, Pašalić (84./Honda), Locatelli, Bertolacci (67./Matias Fernandez), Suso, Lapadula (71./Luiz Adriano), Niang.

Sodnik: Paolo Silvio Mazzoleni

Nedeljske tekme:
CAGLIARI - NAPOLI 0:5 (0:2)
Mertens 34., 69., 72., Hamšik 45., Zielinski 51.

BOLOGNA - EMPOLI 0:0

ATALANTA - UDINESE 1:3 (0:1)
Kurtić 47.; Zapata 45., Fofana 72., Thereau 87.
Kurtić (Atalanta) je igral do 77. minute.

PALERMO - CHIEVO 0:2 (0:1)
Birsa 14., Pellissier 49.
Anđelković (Palermo) in Birsa sta igrala vso tekmo, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi.

TORINO - JUVENTUS 1:3 (1:1)
Belotti 16.; Higuain 28., 82., Pjanić 92.

INTER - GENOA 2:0 (1:0)