Nogometaši Schalkeja se veselijo točke na Allianz Areni. Foto: EPA
Louis van Gaal
Louis van Gaal ima še precej slabši izkupiček od Jürgena Klinsmanna, ki je moral spomladi pospraviti kovčke. Foto: EPA
Manuel Neuer
Manuel Neuer je spet blestel v Münchnu. Menedžer Bayerna Uli Hoeness je priznal, da si zelo želi videti vratarja Schalkeja v svoji ekipi. Foto: EPA
Zlatko Dedič
Zlatko Dedič je bil zelo aktiven, a Bochum je znova ostal praznih rok. Foto: EPA
Grafite
Grafite se je vrnil v velikem slogu. Foto: EPA

Felix Magath, ki je med letoma 2004 in 2006 osvojil štiri lovorike z Bavarci, je letos preporodil Schalke. Tokrat je sestavil pričakovano taktiko, vsi igralci so se disciplinirano branili, Bayern pa se je še enkrat brezglavo zaletaval. Luca Toni je imel v prvem polčasu osem dotikov z žogo, izgubil je prav vse dvoboje, med odmorom ga je van Gaal zamenjal z Arjenom Robbnom in italijanski zvezdnik se je takoj na začetku drugega polčasa z avtomobilom sunkovito odpeljal iz stadiona v Frötmanningu.

Van Buyten izstopa iz sivega povprečja
Edina svetla točka v igri gostiteljev je bil znova Daniel van Buyten, ki je bil najnevarnejši za vrata Schalkeja. Ljubljenca van Gaala Edson Braafheid in Danijel Prnajić sta po glasnih žvižgih s tribun tokrat ostala na klopi.

Gostje so začeli podjetno, Kevin Kuranyi je v peti minuti z diagonalnim strelom močno ogrel dlani Hansa Jörga Butta, ki se je v torek osmešil proti Bordeauxu (0:2) v Ligi prvakov. Gostitelji so nato prevzeli pobudo in v 31. minuti je Holger Badtuber s prostega strela podal pred vrata, kjer je Miroslav Klose z glavo zadel Kuranyija, žoga se je odbila tik pred golovo črto, kjer jo je van Buyten poslal v mrežo. Vratar Manuel Neuer je pet minut zatem obranil strel Kloseja, Bastian Schweinsteiger pa je iz prostega strela meril za las mimo.

Sanjski debi Matipa
Dve minuti pred odmorom je Lukas Schmitz prosti strel poslal v kazenski prostor, kjer je Joel Matip z enajstih metrov z glavo spretno ukanil Butta. Magath je presenetljivo 18-letnega Matipa uvrstil v začetno enajsterico, to je bil njegov debi v Bundesligi. Gostje so imeli neverjetno srečo v sodnikovem podaljšku prvega dela. Strel van Buytna je Jose Marcelo Bordon odbil z golove črte, potem pa je Neuer z izjemnim refleksom posredoval pred belgijskim branilcem.

V drugem polčasu je Robben poživil igro, gostje so se le še branili, še največjo priložnost je zapravil Anatolij Timoščuk v 77. minuti z roba kazenskega prostora.

Ostre kritike Lahma
V današnji izdaji časnika Süddeutsche Zeitung je branilec Philipp Lahm v intervjuju povedal nekaj krepkih o stanju v ekipi. "Manchester United in Barcelona imata jasen sistem igre in potem se kupuje prave igralce za tako igro. Pri nas ni nobenega sistema, igralci sploh ne igrajo na svojih položajih. Na sredini igrišča ne morem nikomur podati žoge, nihče nima idej za ključno podajo v napad," je povedal sijajni branilec, ki mora igrati na desni strani obrambe, čeprav velja za enega najboljših levih branilcev sveta.

V Leverkusnu vse odločeno že po enajstih minutah
Bayern zdaj zaostaja že šest točk za vodilnim Bayerjem, ki 22. novembra prihaja na Allianz Areno. Varovanci Juppa Heynckesa so v petek zvečer s 4:0 nadigrali Eintracht. Že po enajstih minutah je bilo 3:0. Hoffenheim je doma klonil proti Wolfsburgu z 1:2. Vedad Ibišević je v 23. minuti zadel za gostitelje z glavo. Na začetku nadaljevanja sta za preobrat poskrbela Zvjezdan Misimović in Grafite, ki mu je kratek dopust v Braziliji zelo koristil.

Podaja Dediča ni bila dovolj za točko
Heiko Herrlich je na klopi Bochuma pred domačimi gledalci debitiral s porazom, Freiburg je z golom Stefana Reisingerja v zadnji akciji na tekmi slavil z 2:1. Gostitelji so izenačili v 65. minuti, ko je bil z glavo natančen Diego Fernando Klimowicz. Argentincu je lepo podal Zlatko Dedič, ki je igral do 87. minute.