Lionel Messi je zaradi lažje poškodbe v igro vstopil v drugem polčasu. Foto: Reuters

Srečanje na Estadiu Monumental v argentinski prestolnici je že v tretji minuti odločil Nicolas Otamendi, ki je zadel z lepim volejem po predložku iz kota. Lionel Messi je v igro vstopil v 53. minuti. V 75. minuti bi zvezdnik Inter Miamija s kota skoraj dosegel izjemen zadetek, a je žoga v visokem loku zadela prečko.

Veliko se v Argentini govori tudi o incidentu med Messijem in napadalcem Paragvaja Antoniom Sanabrio. Član Torina je po nekaj pikrih besedah z obeh strani pljunil Messija v hrbet.

"Sploh nisem videl, kaj se dogaja. Šele po tekmi so mi soigralci rekli, da me je pljunil. Ne poznam tega fanta in ne bi mu rad posvečal pozornosti, da bi potem vsi govorili o njem," je o nešportni potezi igralca Torina povedal Messi.

To je bila tretja zmaga sinjemodrih po uvodni tekmi proti Ekvadorju (1:0) in zmagi v gosteh pri Boliviji (3:0).

Brazilija se je morala kljub veliki premoči zadovoljiti z delitvijo točk. Gabriel Magalhaes je dosegel edini zadetek selecaa v 50. minuti po kotu Neymarja. Gol, ki ga je dosegel Vinícius Junior, je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Eduard Bello je v 85. minuti izenačil izid z izjemnim strelom.

Napadalec Liverpoola Darwin Nunez je zadel v sodnikovem dodatku in Urugvaju priboril remi (2:2) proti Kolumbiji v gosteh v Barranquilli, potem ko so gostitelji zapravili številne lepe priložnosti po vodstvu z 2:1.

Argentina - Paragvaj 1:0 (1:0)
Bolivija - Ekvador 1:2 (0:1)
Čile - Peru 2:0 (0:0)
Brazilija - Venezuela 1:1 (0:0)