Nogometaši Atletica iz Madrida so se v Ligo prvakov uvrstili z rezultatom 5:2. Foto: Reuters
Zürich
Zürich, ki je v tretjem krogu izločil Maribor, je ugnal še Ventspils. Foto: Reuters
Lisandro López
Lisandro López (levo) je v 4. krogu kvalifikacij skupno zadel štirikrat. Foto: Reuters
Cesc Fabregas
Brez Cesca Fabregasa v vezni liniji je Arsenal šibkejša ekipa. Foto: EPA

Atletico je upe Grkov, ki na Iberskem polotoku še nikoli niso slavili (10 porazov, 1 remi), končal že v 5. minuti. Z desne strani je v kazenski prostor podal John Heitinga, Diego Forlan je bolj podal v sredino kot streljal, žoga pa se je od Loukasa Vintre odbila v gol. Rezultat tekme je v 83. minuti postavil Kun Agüero, ki je najprej lepo preigral osmoljenca tekme Vintro, prodrl v šestnajsterec, njegov strel pa je slabo branil Mario Galinović. V 71. minuti je rdeč karton dobil Djibril Cisse, ki je podrl Paula Assuncaa.

Na preostalih tekmah presenečenja ni bilo, v skupinski del najelitnejega klubskega nogometnega tekmovanja v Evropi so se z dvema zmagama uvrstili še Maccabi Haifa, Zürich, Debrecen in Lyon, pri katerem je hat-trick na povratni tekmi dosegel Lisandro.

Fabregas ne bo mogel pomagati
Kapetan Arsenala Cesc Fabregas zaradi poškodbe ne bo igral na sredini povratni tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov proti Celticu. 22-letni španski nogometaš si je na sobotni tekmi angleškega prvenstva proti Portsmouthu nategnil mišico na nogi in bo moral počivati nekaj dni. Trener Topničarjev Arsene Wenger je optimističen in verjame, da bo lahko Fabregasa poslal na igrišče v soboto, ko bo na Old Traffordu veliki derbi med Manchester Unitedom in Arsenalom.

Arsenal se bo za uvrstitev v Ligo prvakov v sredo pomeril proti Celticu. Izhodišče je dobro, saj je prvo tekmo v Glasgowu dobil z 0:2.