Paulo Dybala je v letošnji sezoni dosegel že osem golov. Foto: Reuters
Dries Mertens
Dries Mertens je trikrat matiral Vida Belca, dvakrat z enajstih metrov. Foto: Reuters

Čudežni deček iz Cordobe je najboljši strelec Serie A, saj je na štirih tekmah zadel kar osemkrat. Šov na stadionu Mapei je pred 21.584 gledalci začel po četrt ure igre, ko je po podaji Maria Mandžukića z leve strani streljal s 25 metrov. Žogo je začel imenitno in jo z levico poslal v malo mrežico. Vratar Sassuola Andrea Consigli je le nemočno obstal na golovi črti.

Takoj na začetku drugega polčasa je Juan Cuadrado z desne strani našel Dybalo na roba kazenskega prostora. 23-letni Argentinec si je žogo naravnal na levo nogo in jo ob bližnji vratnici poslal v mrežo. V 51. minuti so gostitelji znižali, z bližine je zadel napadalec Matteo Politano. Dybala je postavil končni izid s prostega strela z 20 metrov, žogo je mojstrsko zavrtinčil prek živega zidu. Stote tekme v dresu stare dame ne bo pozabil.
"Paulo se vseskozi izboljšuje. Prepričan sem, da je lahko še boljši, predvsem v obrambnih nalogah, ko imamo prednost. Zares je zunajserijski nogometaš," je bil navdušen trener Massimiliano Allegri, ki je bil razočaran po porazu v Barceloni z 0:3 na uvodu v Ligo prvakov.

Hat-trick je dosegel tudi Dries Mertens. Napoli je napolnil mrežo Beneventa. Vid Belec je dva gola prejel z bele točke.

Immobile blestel v Genovi
Na večerni tekmi je Genoa izgubila proti Laziu z 2:3. Za gostitelje je dvakrat zadel 16-letni Pietro Pellegri. Zmago Rimljanov je zrežiral odlični napadalec Ciro Immobile, ki je zadel dvakrat. Odločil je osem minut pred koncem, ko je unovčil neverjetno napako rezervista Santiaga Gentittija, ki mu je žogo podal na nogo. Immobile je stekel sam proti vratom in hladnokrvno zaključil. Lazio ostaja neporažen.
5. krog italijanskega prvenstva bo na sporedu v torek in sredo.

4. krog:
CROTONE - INTER 0:2 (0:0)
Škriniar 82., Perišić 92.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo, Kotnika (Crotone) ni bilo v ekipi.

NAPOLI - BENEVENTO 6:0 (4:0)
Allan 3., Insigne 15., Mertens 27., 65./11-m, 90./11-m, Callejon 32.
Belec (Benevento) je branil vso tekmo.

SPAL - CAGLIARI 0:2 (0:1)
Barella 17., Pedro 68.

TORINO - SAMPDORIA 2:2 (2:2)
Baselli 13., Belotti 15.; Zapata 1., Quagliarella 34.

CHIEVO - ATALANTA 1:1 (0:0)
Bastien 52.; Gomez 85./11-m
Cesar (Chievo), Iličić in Kurtić (oba Atalanta) so igrali vso tekmo, Birsa (Chievo) do 79. minute.

GENOA - LAZIO 2:3 (0:1)
Pellegri 57., 73.; Bastos 13., Immobile 70., 82.

NAPOLI             4 4 0 0  15:2   12
JUVENTUS           4 4 0 0  13:3   12
INTER              4 4 0 0  10:1   12
LAZIO              4 3 1 0   9:4   10
MILAN              4 3 0 1   8:6    9
TORINO             4 2 2 0   7:3    8
SAMPDORIA          3 2 1 0   6:4    7