Mitja Brulc je v sodnikovem podaljšku dosegel 11. prvenstveni gol. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Miran Pavlin
Eden najzaslužnejših za naslov Kopra je veteran Miran Pavlin. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Maribor
Maribor je predal šampionsko žezlo Koprčanom. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Milan Osterc
Milan Osterc je z 19 goli vodilni strelec slovenskega prvenstva. Foto: foto-forma
Goričani premagali tekmece za 3. mesto
Koper prvič nogometni prvak
Pogovor z Bojanom Prašnikarjem in Nedžadom Okčičem

Od prvega sodniškega žvižga naprej boljši Koprčani so povedli "šele" v podaljšku 1. polčasa, ko je naveza Miran Pavlin-Mitja Brulc izigrala obrambo domačih, Novomeščan pa je nato z desne strani spodbodel žogo čez Safeta Jahiča. Slednji je v 21. minuti zamenjal Bobana Savića, saj se je ta v trku z enim od soigralcev poškodoval.

Vršič zapečatil usodo domačih
V 53. minuti je padel še drugi gol. Podajalec je bil znova Pavlin, ki je poslal v ogenj Dareta Vršiča. Igralec iz Apač je prodrl v kazenski prostor, preigral Fabijana Cipota, nato pa rutinirano premagal še Jahiča. V naslednjem napadu je imel Marian Tomčak izjemno priložnost za domače, a je vratar Ermin Hasič žogo odbil čez prečko. Hasič je v 67. minuti dobil še dvoboj z Davidom Tomažičem Šerugo. Žoga se je odbila v prečko in vratnico. "Knapi" do konca niso več resneje ogrozili koprskih vrat.

Luka Koper je tako po Olimpiji, Hitu Gorici, Mariboru in Domžalah peto moštvo z naslovom državnega prvaka.

Na pokalni generalki slab nogomet
Lanskim prvakom Mariborčanom niti zmaga nad Domžalami ne bi bila dovolj za ohranitev teoretičnih možnost. Pred vsega 800 gledalci v Ljudskem vrtu sta pokalna finalista, ki se bosta za lovoriko udarila 8. maja, pokazala malo dobrega nogometa. Vijoličasti so povedli v 75. minuti, ko je po podaji Aleša Mejača David Bunderla zadel desni del domžalskih vrat. Domžalčani, ki so večji del igrali zaprto, so do remija (1:1) prišli v 89. minuti. Marko Pridigar je nenadoma ustrelil z okoli 35 metrov in presenetil Marka Pridigarja. Žoga je končala v njegovem levem spodnjem kotu.

Drava se je Interblocku približala le na dve točki
V neposrednem obračunu za 9. mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije, je Labod Drava z 2:0 ugnala Interblock. Ptujčani so odločno napadli že od prve minute naprej. Prvi zadetek je Drava dosegla v 11. minuti. Doris Kelenc je potegnil po desni strani, podal v sredino, kjer je Gorazd Zajc žogo prepustil Bojanu Stepanoviču, ta pa je matiral domačega vratarja Ažbeta Juga. Malo kasneje se je Jugova mreža znova zatresla, strelec pa Kelenc. Po zaostanku so se prebudili tudi domači, a je bil Gregor Fink vselej na mestu. Interblock je bil v 2. polčasu boljši nasprotnik, toda poti do gostujočih vrat ni našel.

Osterc krvnik Celjanov
Hit Gorica nadaljuje odlične spomladanske predstave. Tokrat je v Športnem parku s 3:0 padlo CM Celje. Domače je v vodstvo popeljal Enes Demirovič, ki je v 4. minuti zadel s prostega strela. Primorci so vodstvo podvojili v 24. minuti, ko je po kotu z glavo zadel Milan Osterc. Celjani v 1. polčasu niso uspeli resneje ogroziti Vasje Simčiča.

Gostje so imeli na začetku 2. polčasa pobudo, a tretjega gola so se veselili domačini. V 54. minuti je Ivan Brečevič prestregel žogo in jo oddal do Osterca, ki je pobegnil obrambi, nato preigral vratarja Amela Mujčinoviča in žogo poslal v prazno mrežo. Do konca tekme je bila pobuda na domači strani. Gostej so v 82. minuti ostali še brez Milana Andjelkovića, ki je kot zadnji mož obrambe podrl Brečeviča, kar je pomenilo rdeči karton.