Veliko veselje nogometašev Bochuma na Merkur Areni v Düsseldorfu. Foto: EPA

Navijači Bochuma (med njimi tudi slavni pevec Herbert Grönemeyer in nogometaš Bayerna Leon Goretzka) so prejšnji četrtek točili solze. Na domačem stadionu so izgubili z 0:3 proti Fortuni, ki je zasedla tretje mesto v drugi ligi. Potrebovali so čudež na Merkur Areni v Düsseldorfu.

Hofmann v štirih dneh od bedaka do junaka
V 18. minuti je Philipp Hofmann, ki je pred štirimi dnevi dosegel avtogol, z glavo načel mrežo Fortune. Gostitelji nikakor niso našli prave igre v prvem polčasu. Skušali so le ohraniti visoko prednost s prve tekme.

Maximilian Wittek je bil natančen v sedmi seriji izvajanja enajstmetrovk. Foto: EPA

Kevin Stöger je v 66. minuti poslal predložek v kazenski prostor, Hofmann pa je bil znova natančen z glavo. Štiri minute zatem je Stöger znova skušal podati pred vrata, a je branilec Fortune Matthias Zimmermann žogo odbil z roko. Sodnik Deniz Aytekin je pokazal na belo točko, Stöger pa je z levico zadel za 0:3.

Na sporedu je bil podaljšek. V 118. minuti je rezervist Jona Niemiec moral le še potisniti žogo v prazno mrežo, a je Noah Loosli v zadnjem trenutku izbil žogo pred golovo črto.

Navijači Fortune so pripravili lepo koreografijo pred začetkom tekme. Foto: EPA

Japonec Učino preveč nervozen v sedmi seriji
Odločale so enajstmetrovke. Vratar Bochuma Andreas Luthe je ubranil strel Andreja Hofmanna v prvi seriji, a je nato Erhan Mašović slabo streljal v tretji seriji, izkazal se je Florian Kastenmeier v vratih Fortune. Odločitev je padla v sedmi seriji, ko je Japonec Takaši Učino poslal žogo daleč čez gol.

V Bundesligi bosta v prihodnji sezoni igrala Holstein Kiel (prvič v zgodovini) in St. Pauli (prvič po letu 2011).