Werder vse do današnjega večera ni dosegel zadetka na domačem stadionu ob reki Weser. Felix Njinmah in Romano Schmid sta zrežirala izenačenje v zadnji minuti. Foto: EPA

Slovenska igralca v Leipzigu sta začela v prvi postavi. Benjamin Šeško, ki je imel v prvem polčasu dve lepi priložnosti, je igral do 65. minute, Kevin Kampl pa vso tekmo.

Leipzig, ki v Ligi prvakov še nima točke po treh krogih, se je v zaostanku znašel po četrt ure igre. Vincenzo Grifo je podal pred vrata, Ritsu Doan pa je z glavo potisnil žogo v mrežo.

Victor Boniface je zagotovil vodstvo Leverkusnu, ki ima v tej sezoni precej težav. Tekmeci so se precej bolje pripravili na njihov sistem igre. Foto: EPA

Šeško zapravil dve lepi priložnosti za izenačenje
V 36. minuti je Antonio Nusa podal v prazen prostor, Šeško je stekel sam proti vratom, a je odlično posredoval Noah Atubolu. Vratar Freiburga je šest minut pred odmorom s parado odbil še strel Šeška z glavo.

Kapetan Orban na pravem mestu
Na začetku drugega polčasa je moral trener Leipziga Marco Rose zaradi poškodbe Petra Gulacsija v vrata poslati Maartena Vandevoordta. V prvi akciji drugega dela je Benjamin Henrichs z leve strani podal pred vrata, kapetan Willi Orban pa je spretno podstavil desno nogo za izenačenje v 47. minuti.

Openda najprej podajalec, nato še strelec
Rdeči biki so dobili zalet. Lutsharel Geertruida je v 58. minuti pritekel iz ozadja in z desno nogo poslal žogo pod prečko po podaji Loisa Opende. Končni izid je postavil Openda v 79. minuti po protinapadu.

Alexis Claude-Maurice je bil nepričakovani junak v Augsburgu. Foto: EPA

Claude-Maurice še poglobil krizo dortmundske Borussie
Znova je spodrsnilo Borussii, Augsburg je bil boljši z 2:1. To je nov velik udarec za črno-rumene, ki so že sedem točk za vrhom. Ni se jim uspelo pobrati po porazu v Madridu, ko je Real v zadnje pol ure po zaostanku z 0:2 dosegel pet golov.

Že v 5. minuti je Borussia povedla, ko je Donyell Malen z 12 metrov z levico pospravil žogo pod prečko, lepo ga je zaposlil odlični napadalec Serhou Guirassy. Alexis Claude-Maurice je sredi prvega polčasa izenačil z močnim strelom s 25 metrov.

Odločitev je padla v 50. minuti, ko je Emre Can naredil veliko napako, slabo je izbil žogo iz kazenskega prostora. Claude-Maurice je bil na pravem mestu in s 16 metrov z desno nogo zagotovil Augsburgu velike tri točke.

Igralci Borussie iz Dortmunda so bili potrti po koncu tekme v Augsburgu. Težko bo nadomestiti velik zaostanek za vrhom. Foto: EPA

Borbeni Bremenčani v zadnji minuti do velike točke proti prvakom
Na večerni tekmi je Werder po 161 dneh končno dosegel zadetek na stadionu Weser. Leverkusen niti slučajno ni tako prepričljiv kot v lanski sezoni, ki jo je končal neporažen v Bundesligi. Lani so varovanci Xabija Alonsa v celotni sezoni oddali le 12 točk, letos so jih že po osmih krogih devet.

Farmacevti so povedli po pol ure igre. Hitri Jeremie Frimpong je ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je napadalec Victor Boniface podstavil levico in potisnil žogo pod prečko.

Werder, ki je imel že v prvem polčasu več priložnosti, je še bolj pritisnil v nadaljevanju. Nagrada je prišla v 74. minuti, ko je Julian Malatini poslal natančen predložek v kazenski prostor, Marvin Ducksch pa je z glavo izenačil.

Veselje je bilo kratko, saj je v 78. minuti Robert Andrich z leve strani podal v kazenski prostor, Patrik Schick je preusmeril žogo, Felix Agu pa jo je nespretno poslal v lastno mrežo. Florian Wirtz je imel veliko priložnost za potrditev zmage Leverkusna, a je stresel le vratnico v 84. minuti.

Borbeni Bremenčani so si zasluženo točko zagotovili v 90. minuti. Rezervist Felix Njinmah je na robu kazenskega prostora zaposlil Romana Scmida, ki je z močnim strelom z desno nogo matiral Lukaša Hradeckega.

Schmid prepričan, da bi lahko osvojili vse tri točke
"Odigrali smo odlično tekmo proti eni izmed najboljših ekip v Nemčiji. Nismo jim dopustili veliko priložnosti. Mislim, da bi lahko osvojili vse tri točke. V zadnji minuti sem prejel podajo naravnost na nogo in uspelo mi je izenačiti," je bil navdušen Schmid.

Jamal Musiala in Michael Olise sta blestela na stadionu na Castroper Strasse v Bochumu. Foto: EPA

Olise odprl strelske vaje Bavarcev v Bochumu
Bayern je v nedeljo pometel z Bochumom na stadionu Castroper Strasse (0:5) in se vrnil na vrh lestvice. Strelske vaje je v 15. minuti začel Michael Olise, ki je z 20 metrov zadel s prostega strela, s tem se je na prvih petih gostujočih tekmah vselej vpisal med strelce, kar je uspelo le še Harryju Kanu.

Tudi drugi zadetek je padel ob prekinitvi. Joshua Kimmich je s prostega strela podal pred vrata, Jamal Musiala pa je v 26. minuti z glavo povišal na 0:2.

V 57. minuti je Musiala podal do Kana, ki je z levo nogo s 15 metrov poslal žogo v mrežo. Leroy Sane je vstopil po uri igre in se v 65. minuti izkazal s prvim golom v tej sezoni. Z levo nogo je mojstrsko zavrtinčil žogo v mrežo. Končni izid je postavil Kingsley Coman v 71. minuti z diagonalnim strelom z desno nogo.

Bayern se je hitro pobral po porazu v Ligi prvakov v Barceloni v sredo z 1:4. Katalonci so sijajno formo dokazali na sobotnem el clasicu, ko so povozili madridski Real s 4:0.