Kevin Kampl je v zadnji akciji prvega polčasa z glavo znižal na 2:1 in napovedal veliko vrnitev rdečih bikov v drugem delu. Foto: EPA

Nemški prvaki so doživeli prvi poraz po 35 ligaških tekmah, potem ko so preteklo sezono končali brez poraza in letošnjo sezono začeli z zmago v Mönchengladbachu prejšnji petek. Zadnjič so izgubili v zadnjem krogu sezone 2022/23, ko jih je Bochum ugnal s 3:0 in si zagotovil obstanek med elito.

Hincapie v prečko, tudi Šeško nenatančen z glavo
Gostitelji so imeli pred 30.000 gledalci na BayAreni veliko premoč v prvem polčasu. V 10. minuti je branilec Piero Hincapie v gneči pred vrati rdečih bikov s petih metrov z glavo stresel prečko. Trener Leipziga Marco Rose se je v 26. minuti razburil na sodnika Matthiasa Jöllenbecka, ki mu je pokazal rumeni karton. Ni se uspel umiriti in takoj je prejel še drugi rumen, tekmo je nato spremljal s tribune.

Šeško je imel v 33. minuti na glavi vodstvo, a je iz ugodnega položaja zgrešil, potem ko ga je z natančnim predložkom zaposlil Lois Openda.

Lois Openda je z izjemnim strelom v 80. minuti odločil derbi na BayAreni. Foto: EPA

Frimpong in Grimaldo kronala premoč Leverksuna
Kazen je sledila v 39. minuti, ko je po desni strani v kazenski prostor prodrl Jeremie Frimpong. Branilec Leipziga El Chadaille Bitshiabu se je zadrsal v prazno, Frimpong pa je z desno nogo matiral Petra Gulacsija. V 45. minuti so nemški prvaki mojstrsko izigrali obrambo Leipziga, akcijo pa je za 2:0 zaključil Alex Grimaldo. Žogo je le še potisnil v prazno mrežo po podaji Floriana Wirtza z desne strani.

Kampl znižal z glavo tik pred odmorom
Leipzig je bil popolnoma nemočen, a na sporedu je bilo še sedem minut sodnikovega dodatka v prvem delu. Kampl je v zadnji akciji pred odhodom v garderobo vlil upanje gostom. Z glavo je neoviran ukanil vratarja Mateja Kovarja po podaji Benjamina Henrichsa z desne strani.

Granit Xhaka in soigralci so okusili grenkobo poraza v Bundesligi prvič po 15 mesecih. Foto: EPA

Šeško podal za izenačujoči gol Opende
Šeško, ki je igral do 67. minute, je nato sodeloval pri golu v 57. minuti, ko je z globinsko podajo zaposlil Loisa Opendo. 24-letni belgijski napadalec je z desno nogo izenačil na 2:2.

Belgijec zadel še drugič za veliko zmago rdečih bikov
Veliko vrnitev je Leipzig dokončal v 80. minuti, ko je še drugič zadel razigrani Openda. Antonio Nusa ga je lepo zaposlil, Openda pa je z 22 metrov poslal žogo med nogama Edmonda Tapsobe tik ob vratnici v mrežo. Vratar Kovar je bil prekratek.

Nekaj priložnosti za izenačenje so varovanci Xabija Alonsa še imeli, a je bil v vratih Leipziga zanesljiv Gulacsi.

Leipzig končal sanjski niz neporaženosti Leverkusna

Dortmundčani z igralcem manj do točke v Bremnu
V Bremnu sta se Werder in dortmundska Borussia razšla brez zadetkov. Črno-rumeni so imeli pobudo, a niso bili učinkoviti. V 73. minuti je drugi rumeni karton prejel Nico Schlotterbeck, Werder pa številčne premoči v zadnjih minutah ni unovčil.

Leitsch v 94. minuti zagotovil Mainzu točko v Stuttgartu
Stuttgart je v zadnjih minutah ostal brez vseh treh točk in na domači zelenici le remiziral proti Mainzu (3:3). Izbranci Sebastiana Hoenessa, ki so lani presenetili z drugim mestom in bodo v uvodnem krogu Lige prvakov gostovali v Madridu pri Realu, so zapravili dve točki. Po golih Enza Millota in Jamieja Lewelinga so že po četrt ure povedli z 2:0. Nadiem Amiri je dve minuti pred odmorom znižal.

V drugem polčasu so gostje v 62. izenačili prek Jonathana Burkardta, istemu igralcu pa so 11 minut pozneje razveljavili zadetek zaradi prepovedanega položaja. V 88. minuti je za novo vodstvo Stuttgarta zadel Fabian Rieder, a je veselje trajalo le do četrte minute sodnikovega dodatka, ko je za delitev točk poskrbel Maxim Leitsch.