21-letni Florian Wirtz je največji dragulj nemškega nogometa. Ostal je v Leverkusnu, čeprav je imel ogromno ponudb. Foto: EPA

V šampionski sezoni so izbranci Xabija Alonsa ostali neporaženi, 28 zmag in šest remijev je bilanca, ki je jemala sapo. Zadnji poraz v prvenstvu so doživeli 27. maja 2023 v Bochumu (0:3). Tokrat je vse kazalo, da bodo že uvodni večer na razprodanem stadionu Borussia Park oddali dve točki, a znova so se rešili v zadnjih sekundah. To je bil njihov zaščitni znak že v pretekli sezoni.

Sorodna novica V Leverkusnu še okrepili ekipo in Bayernu napovedali oster boj za naslov

Velika premoč prvakov v prvem polčasu
Farmacevti
so v Mönchengladbachu temelje zmage postavili že v prvem polčasu. Granit Xhaka je v 12. minuti z izjemnim strelom z levico z 20 metrov poslal žogo v mrežo. Šest minut zatem je napadalec Victor Boniface stresel prečko. Gostitelji so bili v popolnoma podrejenem položaju. V 23. minuti je Edmond Tapsoba s 25 metrov z desno nogo zadel stičišče vratnice in prečke. Sedem minut pred odmorom je strel Alejandra Grimalda vratar Borussie Jonas Omlin še odbil, a je Wirtz z levo nogo povečal prednost na 0:2.

V zadnji minuti prvega polčasa se je Tim Kleindienst že veselil znižanja na 1:2. Napadalec je zadel z glavo, a se je oglasil videosodnik. Glavni delivec pravice Robert Schröder si je ogledal posnetek ob stranski črti in opazil, da je Kleindienst pred zadetkom naredil prekršek nad branilcem Pierom Hincapiejem.

Tim Kleindienst se je dokazal v Heidenheimu, odlično je debitiral v dresu Borussie. Foto: EPA

Elvedi vlil upanje
Gladbach se je dvignil v drugem polčasu. Po uri igre je Nico Elvedi najprej poskusil z glavo, a je Lukaš Hradecky žogo odbil, v drugem poskusu pa je bil Elvedi natančen z levo nogo.

Kleindienst izenačil na 2:2
Pet minut pred koncem rednega dela je Kevin Stöger poslal žogo pred vrata, kjer je Kleindienst spretno iztegnil desno nogo in potisnil žogo v mrežo s petih metrov.

Wirtz v drugem poskusu uspešen
Domači navijači so na začetku drugega polčasa pripravili pirotehnični šov, zato je bila tekma podaljšana za deset minut. V 99. minuti je branilec Borussie Ko Itakura v kazenskem prostoru pohodil rezervista Amineja Adlija. Videosodnik je opazil prekršek in prvaki so imeli na voljo najstrožjo kazen. Wirtz je v 101. minuti slabo streljal, Omlin je žogo odbil, a jo je nato Wirtz iz bližine potisnil v mrežo za odličen start Bayerja.

"V drugem polčasu smo si sami otežili delo. Pri obeh zadetkih smo spali. Imeli smo popoln nadzor nad tekmo in na zelo lahek način smo jo izpustili iz rok. Zelo sem se veselil, ko sem lahko izvedel enajstmetrovko. Hotel sem odločiti tekmo. Seveda sem imel veliko srečo, da se je žoga odbila naravnost nazaj do mene," je povedal Wirtz.

Šeško in Kampl sezono začela z zmago
Kevin Kampl in Benjamin Šeško sta novo sezono začela z zmago. Leipzig je premagal Bochum z 1:0.

Kampl je tekmo začel in odigral do konca, Šeško pa je iz igre odšel v 74. minuti. Edini gol je, tudi po podaji Šeška, dosegel Antonio Nusa v 59. minuti, a so nato domači v zadnjih minutah igrali brez kapetana Willyja Orbana, ki je po prekršku v 85. minuti dobil rdeči karton. Bochum številčne prednosti ni izkoristil in Leipzig je dosegel tesno zmago.

Jama Musiala in Serge Gnabry sta blestela na Volkswagen Areni v Wolfsbugu. Foto: EPA

Bayern po preobratu do težko prigarane zmage v Wolfsburgu
Nogometaši Bayerna so se morali pošteno potruditi za zmago v Wolfsburgu. Bavarci so na prvi prvenstveni tekmi pod vodstvom novega stratega Vincenta Kompanyja že zaostajali, a so v zadnje pol ure uprizorili preobrat (2:3).

Jamal Musiala je poskrbel za vodstvo Bayerna v 20. minuti. Sacha Boey je na desnio strani mojstrsko preigral Jakuba Kaminega in podal pred vrata, kjer je Musiala le še podstavil desnico.

Volkovi grizli na začetku drugega polčasa
Bayern je bil za dva razreda boljši tekmec, a na odmor je odšel le z minimalno prednostjo. Takoj na začetku drugega polčasa je Boey naredil prekršek nad Tiagom Tomasom v kazenskem prostoru. Najstrožjo kazen je izkoristil Lovro Majer. 26-letni Hrvat je v 51. minuti z roba kazenskega prostora zadel še vratnico, Manuel Neuer je bil že premagan.

Lovro Majer je v osmih minutah na začetku drugega polčasa dosegel dva zadetka in zadel še vratnico. Foto: EPA

Neverjetna napaka Kima
V 55. minuti se je znova pokazalo, da je obramba Bayerna še vedno največja težava ekipe. Min-Jae Kim je podal naravnost na nogo Patricka Wimmerja, ki je stekel sam proti vratom in podal do Majerja, ki je z levico zadel za 2:1.

Po zaostanku je Bayern vse moči usmeril v napad, vstopil je tudi izkušeni Thomas Müller.
V 65. minuti je po podaji iz kota Harry Kane poslal žogo proti vratom z glavo, Kaminski pa je žogo preusmeril v lastno mrežo.

Gnabry odločil po podaji Kana
Kompany je vse do 81. minute na zelenici pustil Kima, ki je bil najslabši igralec tekme. Minuto zatem je Müller kljub prekršku ostal na nogah in podaljšal žogo do Kana. Kapetan angleške izbrane vrste je na desni strani našel Serga Gnabryja, ki je z diagonalnim strelom z desno nogo odločil tekmo.

Müller se je s 474. nastopom za Bayern postavil na vrh klubske lestvice, kjer je prehitel Seppa Maierja. To je bila to njegova 709. tekma za klub v vseh tekmovanjih.