Juninho (Lyon) je na tekmi proti Olympiacosu  v četrti minuti s prostega strela pokazal vse svoje znanje. Podobno je v prvem krogu matiral tudi Realovega vratarja Ikerja Casillasa. Foto: Reuters
Juninho (Lyon) je na tekmi proti Olympiacosu v četrti minuti s prostega strela pokazal vse svoje znanje. Podobno je v prvem krogu matiral tudi Realovega vratarja Ikerja Casillasa. Foto: Reuters
Andrej Ševčenko
Andrej Ševčenko se v prvem polčasu proti PSV-ju ni izkazal, na začetku drugega pa je moral igro zaradi poškodbe zapustiti. Foto: Reuters
Didier Drogba
Didier Drogba se je znova vpisal med strelce. Po poletnem razmišljanju o odhodu iz Londona mu verjetno ni žal, da je ostal na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Dado Pršo
Dado Pršo je takole reagiral, ko sodnik ni piskal 11-metrovke v korist Rangersov. Foto: Reuters

Francoze je proti Olympiacosu že v 4. minuti v svojem slogu v vodstvo popeljal Juninho. S prostega strela s 25 metrov je neubranljivo zadel levi zgornji kot. 6 minut pred koncem je presenetljivo izenačil Pantelis Kafes, ki je bil strelec že v prejšnjem krogu v Madridu.

Real je po slabem prvem polčasu proti Rosenborgu zaostajal z 0:1, na začetku drugega pa z zadetki Jonathana Woodgata, Raula in Ivana Helguere stvari hitro postavil na svoje mesto. Za končnih 4:1 je s prekrasnim prostim strelom zadel David Beckham.

V skupini E sta se v ponovitvi lanskega polfinala Milan in PSV po slabi predstavi razšla z 0:0. Rdeče-črni so imeli sicer več od igre, a je vratar Nizozemcev Gomes zaustavil vse obupne poskuse italijanskih podprvakov. V prvi minuti drugega polčasa je moral zelenico zaradi poškodbe zapustiti Andrej Ševčenko. PSV, ki se je na San Siru predstavil z izrazito obrambno igro, je vrata Dide edinkrat ogrozil v 74. minuti, ko je streljal Jefferson Farfan.

Najbolj razburljivo je bilo na stadionu Fenerbahčeja
Povsem drugačno tekmo kot v Milanu so gledalci videli v Carigradu, kjer sta se srečala Fenerbahče in Schalke. Končala se je z izidom 3:3. Nemci so vodili z 2:1 in 3:2, vendar je v 79. minuti dragoceno točko Turkom z roba kazenskega prostora zagotovil Ganec Stephen Appiah. Za potezo tekme je dve minuti pred tem poskrbel domači vratar Volkan Demirel, ki je pri izbijanju žoge na robu kazenskega prostora z nogo zgrešil celo žogo, Kevinu Kuranyiju pa je ni bilo težko potisniti v mrežo.

V skupini G sta zmagala oba angleška predstavnika, Chelsea in Liverpool. Londončani so znova blesteli s hitro in kombinatorno igro ter s 4:0 razbili Betis. "Najzanimivejši" je bil drugi zadetek Portugalca Ricarda Carvalha, ki je po strelu Franka Lamparda stal najbližje vratarju Antoniu Doblasu in izkoristil njegovo napako, potem ko je izpustil žogo.
"Ključ do zmage je bil v tem, da so igralci vedeli, da je treba le nadzorovati igro. S tem zadetki pridejo sami po sebi," je po tekmi razlagal trener "modrih" Jose Mourinho.

Liverpool je z 1:0 slavil v Bruslju. Za deseti zaporedni poraz Anderlechta v Ligi prvakov ima največ zaslug Djibril Cisse. Angleži bi lahko v prvem polčasu vodili še z višjo razliko, v drugem pa je njihova obramba zdržala vse nalete domačih.

Novo presenečenje Artmedie
V skupini H je Porto ugnal Interja z 2:0. Italijanski "klavec" Marco Meterazzi je v 22. minuti žogo nesrečno odbil v lastno mrežo, Južnoafričan Benny McCarthy pa je 13 minut pozneje postavil končni izid, ko se je žoga po prostem strelu od živega zidu odbila nazaj do njega. Varovanci Roberta Mancinija so bili v drugem polčasu boljši nasprotnik, med drugim so dvakrat zatresli okvir vrat.

Slovaška Artmedia je znova presenetila in v Glasgowu pri Rangersih remizirala brez zadetkov. V gostujočih vratih je blestel Juraj Cobej. Domači so imeli najlepšo priložnost v drugem polčasu, ko je Francoz Olivier Bernard poskusil s 30 metrov.