Lionel Messi je ves čas iskal Luisa Suareza in Neymarja, jima tudi prepustil izvedbo enajstmetrovke in prostega strela z zelo ugodnega položaja, na koncu pa s tremi goli odločil tekmo. Foto: EPA
Mrežo Raya je po napaki Juana Carlosa načel Ivan Rakitić. Foto: EPA

Barca je povedla v 22. minuti. Nenevaren predložek je z desne poslal Sergi Roberto. Sprva se je zdelo, da bo žoga lahek plen Juana Carlosa, ki pa je naredil veliko napako. Nespretno je ulovil žogo in jo potem izpustil. Na mestu je bil Ivan Rakitić, ki mu je ni bilo težko pospraviti v mrežo. Že v naslednji minuti so gostje povišali prednost. Hitro akcijo sta izpeljala Messi in Neymar. Argentinec je v prostor podal Brazilcu, ta pa mu je žogo vrnil in Messi je s strelom po tleh tik ob vratnici zadel za 2:0.

Še pred polčasom je Rayo ostal brez Diega Llorenteja, ki si je prislužil rdeči karton. Branilec, ki ga je posodil Real, je sicer najprej zadel žogo, vendar potem iztegnil nogo in s podplatom čevlja po nogi nevarno zadel Rakitića. Hrvaški vezist je odšepal z zelenice, a je vendarle lahko nadaljeval srečanje.

Rayo tudi v drugem polčasu ostal brez igralca
Premoč na igrišču je Barca izkoristila po osmih minutah nadaljevanja, ko je z desne v kazenskem prostoru Sergi Roberto iskal Gerarda Piqueja, a je žoge prišla do Luisa Suareza, ki je zadel vratnico, Messi pa je odbito žogo pospravil v mrežo. Štiri minute pozneje je častni zadetek za domačo vrsto zabil Manucho, ki je izkoristil napako v katalonski obrambi, ko je v skoku Sergija Roberta preskočil Bebe in podaljšal do Angolca, ta pa je iz neposredne bližine z glavo premagal Claudia Brava.

V 67. minuti je z roba kazenskega prostora Neymar s prostega strela zadel prečko. Žoga se je odbila do Sergia Busquetsa, ki bi jo le potisnil v mrežo, a ga je s hrbta podrl Manuel Iturra, ki si je prislužil predčasno pot v garderobo, Barca pa je imela na voljo še strel z bele točke. Messi je izvedbo prepustil Suarezo, ki je slabo streljal in Juan Carlos je poskus ubranil. Je bil pa vratar Raya znova nemočen v 72. minuti, ko ga je v protinapadu tretjič premagal Messi. Piko na i predstavi Barce je v 86. minuti postavil Arda Turan, ki je po lepi podaji Jeremyja Mathieuja z glavo dosegel prvenec v novem klubu.